Te kompaktowe domy wtapiają się w naturalne otoczenie 

Coraz częściej w architekturze tak  jak i w codziennym życiu spotykamy się z powrotem do natury, do korzeni do tego co zdrowe, stworzone przez lata. Dom może być wpisany w krajobraz, współgrać z najbliższym otoczeniem. Kameralne dziedzińce, zapewniające mieszkańcom prywatność, stanowią przedłużenie wnętrza domu i integrują życie domowników z zielonym krajobrazem.  Te siedem małych domów ma nie tylko niewielki wpływ pod względem powierzchni, ale ich ciemny kolor znika w otaczającym środowisku, zachowując cud natury.
 

Dom nad jeziorem

 

De Rosee Sa zprojektował dom

 

Ten dom położony na działce nad jeziorem w wiosce Nouvelles w Belgii, został zaprojektowany przez londyńską firmę De Rosee Sa. Niewielki domek jest pokryty czarnym drewnem pochodzącym z powalonych starych drzew. Charakterystyczna jakość materiału nadaje domowi bajkową estetykę, która współgra z lokalnymi lasami.

Mały pensjonat w środku lasu

New York Guesthouse autorstwa Studio Padron

 

Jason i Suzanne Koxvold zlecili Studiu Padron zaprojektowanie pensjonatu na ich nieruchomości w Ellenville w Nowym Jorku. Pionowa okładzina z ciemnego cedru o strukturze geometrycznej stanowi hołd dla otaczających go pni drzew.

Dom na wynajem

Micro Cabin by Getaway

 Małe leśne domy w  Getaway są do wynajęcia. Oferują ucieczkę od miejskiego życia w odległości krótkiej przejażdżki od Atlanty, Bostonu, Dallas, Los Angeles, Nowego Jorku, Pittsburgha, Cleveland, Portland i Waszyngtonu. Malowane na czarno okładziny drewniane zapewniają domom spokojną atmosferę i pozwalają gościom skupić się tylko na otaczających je drzewach.

Wakacyjny dom

Czarny dom

Ten wakacyjny dom  o powierzchni 250 metrów kwadratowych, położony na wyspie w pobliżu pięknych jezior Vinkeveen w holenderskiej prowincji Utrecht, został zaprojektowany przez Chrisa Collaris Architects i i29 Interior Architects. Dom jest obłożony pionową, czarną, drewnianą bocznicą, która wplata go w zalesione, nadmorskie miejsce. 

Malutki mobilny dom

czarny mobilny dom

Malutki domek Draper zaprojektowany przez Land Ark RV, pokryty czarną falistą metalową powierzchnią, jest idealny dla poszukiwaczy przygód. Efektowny plan domu obejmuje przedpokój, korytarz  z oknami  i antresoli z sypialnią z dużymi oknami.

Dom znajdujący się w malowniczej dolinie

Firma architektoniczna Bjarke Ingels Group stworzyła swój pierwszy mały dom z firmą Klein, zajmującą się budową domów z prefabrykatów. Znajduję się w malowniczej dolinie Hudson. 

Dom na Kaszubach tańszy niż kawalerka 

Dom na Kaszubach

Budynek o powierzchni 70m2, nowoczesna kubatura osadzony w klimatycznym, malowniczym otoczeniu w środku lasu. Projekt architekta Grzegorza Layer.

Budowa obiektu to inwestycja około 200 tysięcy złotych.

Dom zbudowany został w konstrukcji szkieletowej drewnianej, ozdobiony deskami sosnowymi. Wybór padł na czarny ich kolor ze względu na wspaniałą kompozycje z resztą otoczenia. Wewnątrz mamy ściany z naturalnego drewna, dzięki temu jest przytulnie i ciepło.

Nowoczesny dom na Kaszubach – tańszy niż kawalerka w Warszawie!

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków