85 metrowe mieszkanie inspirowane kolorami Meksyku | Projekt: Oswojone Wnętrza | IH - Internity Home

85 metrowe mieszkanie inspirowane kolorami Meksyku | Projekt: Oswojone Wnętrza

Kolorowy projekt mieszkania 85 metrowego to dzieło architekt Joanny Stefanowskiej z pracowni Oswojone Wnętrze. Założeniem projektu miało być stworzenie dla domowników otwartej, jasnej przestrzeni, która stanie się również tłem dla przywiezionych pamiątek. Właścicielka mieszkania jest miłośniczką dalekich podróży oraz kolekcjonerką obrazów. Dzięki właśnie podróżom nie boi się mocnych i odważnych kolorów, które wpływają na nią pozytywnie i energetyzująco. 

Inspiracją do stworzenia projektu był styl meksykański, mieszają się tu zatem patchworki, pojawiają się odważne kolory. Jednak wszystko harmonizuje ze stonowanym tłem. Ten styl jest idealny dla wszystkich znudzonych stylem minimalistycznym, których wzrok podąża za intensywnymi kolorami i ciekawymi formami.  Meksykanom obca jest zasada „im mniej, tym lepiej” lecz w tym wnętrzu wszystko jest wyważone. 

Biała kuchnia, z elementami retro i złotymi akcentami została podkręcona intensywnymi czerwonymi płytkami. Nie ma tu jednak ani kropli przesady, wszystko jest spójne i funkcjonalne.  Ten sam czerwony akcent pojawia się również w jadalni w postaci oryginalnego tapicerowanego siedziska. 

Salon to kwintesencja idealnego duetu kolorystycznego jakim jest połączenie granatu z kolorem musztardowym. Welurowy narożnik pięknie odbija światło, czyniąc salon jeszcze bardziej przytulnym i ciepłym wnętrzem, w którym chętnie odnajdziemy miejsce na relaks lub spotkania z przyjaciółmi. W strefie dziennej zawisła najmodniejsza od kilku sezonów lampa francuskiej marki Market Set Screen Xl.

Projekt: Oswojone Wnętrza
Projekt: Oswojone Wnętrza

W sypialni również odnajdziemy akcent energetycznej czerwieni. Odważny i stylowy zabieg, podkreślający wyjątkowość aranżacji to czerwone łóżko z tapicerowanym, pikowanym zagłówkiem oraz lamperia, która wraca do łask w odmienionym stylu. Ściany zdobią obrazy przywiezione z podróży. 

Sypialnia z czerwonym łóżkiem i lamperią

Największą ozdobą łazienki jest oczywiście malowana w stylu meksykańskim umywalka oraz patchworkowe granatowe płytki. Pomimo odważnych wzorów przestrzeń nie przytłacza, jest tu harmonijnie i spójnie z resztą mieszkania. Wnętrza inspirują i zachwycają swoją łagodnością z delikatnym pazurem i ciekawymi smaczkami z dalekiego świata.  

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków