90 metrowe mieszkanie po gruntownym remoncie | Proj: Ale.DESIGN | IH - Internity Home

90 metrowe mieszkanie po gruntownym remoncie | Proj: Ale.DESIGN

Mieszkanie w bloku o powierzchni prawie 90 metrów musiało przejść gruntowny remont. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia architektoniczna Ale.Design. Lokal należy do młodego małżeństwa oraz ich małej suni, dla której specjalnie została zaprojektowana część korytarza. W holu mieszkania znajduje się pojemna szafa z siedziskiem. Przed remontem z korytarza prowadziły do salonu i kuchni dwa, osobne wejścia. Zdecydowano się na zostawienie jednego, natomiast w drugim została wykonana wnęka, gdzie ustawiono psie miski i zaprojektowano wiszącą szafkę na psie gadżety. Strefa korytarza, kuchni oraz ubikacji pod schodami wyłożona jest gresem imitującym lastryko. W pozostałych pomieszczeniach położona została deska, która pięknie wybija się na tle minimalistycznego wnętrza.

Projekt: Ale.DESIGN Foto: ZASOBY STUDIO

Duża część dzienna mieści kuchnię oraz salon z jadalnią. Poszczególne strefy zostały od siebie oddzielone horyzontalnie – zróżnicowanymi posadzkami i sufitem podwieszanym, a także wertykalnie – za pomocą kolorów ścian i pionowo zamontowanej listwy oddzielającej strefę TV.

Projekt: Ale.DESIGN Foto: ZASOBY STUDIO

Najmocniejszym akcentem kolorystycznym jest kanapa z tapicerką w kolorze morskiej zieleni. Idealne dopełnienie strefy salonu tworzą zielone rośliny. Nawiązujące do nich kolory pojawiają się na plakatach ściennej galerii, która wisi w strefie jadalnianej. Całość tej przestrzeni została otoczona firanami i zasłonami, które nadają elegancji i przytulności.

Nowa kuchnia zyskała sporo dodatkowego blatu roboczego, wysoką zabudowę mieszczącą lodówkę oraz piekarnik i kuchenkę mikrofalową w słupku, a także blat barowy z hokerami. Kolorystyka zabudowy została dobrana na zasadzie kontrastu – jasne, frezowane fronty z czarnymi uchwytami w połączeniu z ciemnymi, gładkimi frontami bez uchwytów.

Przy klatce schodowej, pod schodami znajduje się mała łazienka. Zabudowa stelaża wc pokryta tym samym gresem który znalazł się na podłodze. Jest on w różnych odcieniach szarości z granatowymi akcentami. Tym kolorem została podkreślona cała ściana ubikacji, którą wyłożono granatowymi płytkami w kształcie heksagonów. Każdy centymetr kwadratowy został tutaj wykorzystany – pod schodami znajduje się miejsce do przechowywania, które schowano za lakierowanymi frontami.

Po drugiej stronie od ubikacji mieści się gabinet, w którym kiedyś była sypialnia. Jest to niewielkie pomieszczenie od ulicy, także zmieniono jego przeznaczenie, co inwestorzy uznali za bardzo korzystną decyzję. W gabinecie na środku stanęło biurko z wiszącym oświetleniem, za nim witryna na dokumenty. Przy drzwiach znajduje się rozkładana sofa, która również może posłużyć gościom, gdy zdecydują się na nocleg.

Na piętro prowadzą dębowe schody dywanowe. W porównaniu do parteru, wyżej znajduje się część prywatna inwestorów – sypialnia z główną łazienką oraz pralnia.

W sypialni całą ścianę wykorzystano na zabudowę meblową, w której znalazło się miejsce na dwie osobne szafy (dla niej i dla niego), dodatkowe szafki do przechowywania oraz wbudowane stoliki nocne. Łóżko stanęło we wnęce, za nim piękną dekorację tworzą tapicerowane panele w kolorze granatowym. Zarówno oświetlenie, jak i osprzęt elektryczny dobrano w kolorze szczotkowanego złota. Naprzeciwko łóżka zaprojektowany został panel tworzący drewniane tło dla telewizora. Także na panelu zawieszono niską szafkę RTV, która ukrywa gniazda, kable oraz sprzęty elektryczne. Przy oknach znalazło się miejsce na toaletkę z wiszącym lustrem.

W głównej łazience został zachowany minimalizm, gdzie podstawą jest szary gres na ścianach, imitujący kamień gres na podłodze i czarne akcenty w postaci baterii, kabiny prysznicowej, oświetlenia czy obramowania lustra. Przy oknie stanęła szafka projektowana pod indywidualne wymogi inwestorów, przykryta blatem z konglomeratu. Nad obudową stelaża wc wykonano także szafkę na zamówienie, która tworzy dodatkowe miejsce do przechowywania

Projekt: Ale.DESIGN Foto: ZASOBY STUDIO

 

Projekt: Ale.DESIGN

Foto: ZASOBY STUDIO

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków