Apartament na Mazurach w kolorach wody | Proj.: LOQM

Apartament na Mazurach w kolorach wody | Proj.: LOQM

Inwestorzy pragnęli, by ich apartament na Mazurach stanowił spokojną przystań, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego tempa. Miały się tu znaleźć naturalne materiały i kolory sprzyjające relaksowi. Jednocześnie właściciele chcieli nawiązać w aranżacji wnętrza do swojej pasji czyli żeglarstwa. Wszystkie te oczekiwania zostały spełnione w projekcie Zuzanny Motus z Pracowni Architektury Wnętrz LOQM. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zaproponowała minimalistyczne rozwiązania z dużą ilością drewna, relaksujące odcienie wody i akcenty w postaci lastryko. Subtelne dodatki marynistyczne dopełniają wizje właścicieli. 

Apartament na mazurach
Proj.: LOQM; Fot.: Tomek Kurek

Classic Blue kolorem roku 2020 – Jak go wykorzystać we wnętrzach

Apartament na Mazurach – przytulna przystań

Sercem 100-metrowego apartamentu jest strefa dzienna. Aneks kuchenny subtelnie wyznacza pokrycie podłogowe w formie płytek o teksturze lastryko. Od strony jadalni kuchnię oddziela wyspa. Postawiono tutaj na proste lakierowane fronty w nieoczywistym, szaroniebieskim odcieniu. Natomiast w słonecznym narożniku zorganizowano miejsce na poranną kawę. Część salonu z jadalnią wypełnia drewno dębowe. Projektantka chciała, by mieszkańcy mieli z nim bezpośrednią styczność, dlatego występuje ono na podłodze oraz ścianach, gdzie zastosowano naturalny fornir. Stanął tutaj również solidny stół z krzesłami, który pięknie podkreśla funkcje jadalni. Główna sypialnia powtarza schemat materiałowy i kolorystyczny części dziennej. Classic Blue pojawił się w dodatkach i stanowi mocny akcent barwny. Łazienki mieszkania dopracowane są w każdym detalu. Obie zachowują neutralną i stonowaną gamę kolorystyczną. W jednej z nich zaakcentowano pasję lokatorów do pobliskich mazurskich jezior. Stąd wprowadzenie marynistycznych akcentów takich jak wiosło na ścianie czy nadruk na szkle nawiązujący do fregaty.

Apartament na mazurach
Marynistyczna łazienka. | Proj.: LOQM; Fot.: Tomek Kurek
Proj.: LOQM; Fot.: Tomek Kurek

Rejs po spokojnych wodach

Przez całość projektu przemawia statyka. Nie ma tu rzeczy zbędnych. Surowa selekcja wyposażenia, ograniczona jest do funkcjonalnego minimum. W dodatkach projektantka postawiła na tekstylia o zróżnicowanej fakturze oraz subtelne bibeloty związane z żeglarstwem. Natomiast naturalność materiałów i odpowiednie proporcje ich użycia, składa się na doskonałe tło dla rodzinnego życia. Dzięki eleganckiemu minimalizmowi z dużą ilością drewna, skąpanemu w spokojnym spektrum błękitów, w mieszkaniu panuje przytulna atmosfera. Jednocześnie aranżacja stanowi przykład ponadczasowego wnętrza, które będzie służyć właścicielom przez długie lata.  

Apartament na mazurach
Proj.: LOQM; Fot.: Tomek Kurek

Dom na Mazurach | Proj: Oikoi Pracownia Architektoniczna

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków