Apartament w stylu klasycznym z nowoczesnymi dodatkami | D’INTERIOR

Styl klasyczny najchętniej jest wybierany przez zwolenników ponadczasowych i eleganckich wnętrz, których piękno nie przemija wraz ze zmieniającą się modą. Aranżacje te charakteryzuje wyrafinowany luksus, najwyższej jakości materiały i przemyślana selekcja dodatków. Dokładnie taki efekt w swoim nowym mieszkaniu chcieli uzyskać inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni D’ INTERIOR. Architekci zaproponowali apartament w stylu klasycznym, uzupełniony o nowoczesne dodatki. Króluje tutaj pastelowa kolorystyka, złote dodatki, drewno i marmur. Natomiast ciekawym kontrapunktem wobec panującej stylistyki są abstrakcyjne obrazy. 

Apartament w stylu klasycznym
Proj.: D’ INTERIOR; Studio wnętrz

Trend alert: sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje architektów

Apartament w stylu klasycznym z nowoczesnym twistem

Mieszkanie zaprojektowane przez architektów z D’INTERIOR znajduje się w Gdańsku i posiada powierzchnie 70m2. Zostało podzielone na przestronną strefę dzienną, hol, sypialnię, pokój dziecięcy oraz łazienkę. Zdecydowano się tutaj na neutralną i ponadczasową bazę kolorystyczną, spójną dla wszystkich pomieszczeń. Postawiono na białe ściany z delikatnymi panelami sztukateryjnymi oraz pastelowe odcienie pudrowego różu, szarości i beżu w wyposażeniu. Przełamaniem jasnej kolorystyki jest grafitowa zabudowa kuchenna. Natomiast podłogę pokrywa drewniana jodełka francuska, a w dodatkach dominuje złoto. Ciekawym akcentem, wprowadzającym klasyczną elegancję jest marmur o złotych żyłkach. Spieki o tej teksturze pokrywają blat kuchenny i ścianę nad nim. Architekci zdecydowali się delikatnie przełamać apartament w stylu klasycznym, wprowadzając do niego nowoczesne oświetlenie oraz oryginalne malarstwo abstrakcyjne. 

Ściana nad blatem kuchennym to nie tylko zwykłe płytki- inspiracji część I

Apartament w stylu klasycznym
Proj.: D’ INTERIOR; Studio wnętrz

Luksusowy salon kąpielowy

Wykorzystanie stylu klasycznego pozwoliło na stworzenie w łazience klimatu luksusowego salonu SPA. Architekci z D’ INTERIOR połączyli tutaj spieki o pięknej teksturze marmuru ze złotymi żyłkami, płytki imitujące kamień oraz drewno. Przestronna, zabudowana wanna może również pełnić rolę prysznica dzięki szklanej ściance. Zamiast klasycznej szafki podumywalkowej, zaproponowano blat wykonany z płyt, pod którym znajduje się podwieszana, drewniana szafka. Uwagę zwraca duża tafla lustra, która pokrywa znaczną część ściany. Jednocześnie optycznie poszerza i rozjaśnia wnętrze. Całość uzupełnia złota armatura. 

Proj.: D’ INTERIOR; Studio wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków