Apartament z nutą zieleni | Design: Grupa Malaga | IH - Internity Home

Apartament z nutą zieleni | Design: Grupa Malaga

Minimalistyczne, zielone mieszkanie  z widokiem na Zatokę Gdańską zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Grupa Malaga. Mieszkanie znajduję się w Gdyni na Karwiach, przylegających do leśnego kompleksu Trójmiasta. Zostało zaprojektowane dla Inwestorów, którzy od początku zdecydowani byli na konkretne rozwiązania a połączenie funkcji pracy za dnia z funkcją przytulnego i wygodnego domu po godzinach pracy było priorytetowe. Zarówno Inwestorka jak i jej mąż pracują w domu. Projektantkom udało się sprostać tym zadaniom a Klienci do dziś są bardzo zadowoleni z podjętych w trakcie procesu projektowego decyzji.

Apartament jest urządzony minimalistycznie i pozbawiony zbytecznych dodatków. Króluje w nim wyrazista, głęboka zieleń, gdzieniegdzie wpadająca w odcień morski. Kolor obecny jest zarówno na ścianach, na meblach jak i w dodatkach. Tłem dla niego stało się połączenie bieli oraz jasnego drewna. Kolorystyka ta przewija się we wszystkich pomieszczeniach poza pokojem córki – tam króluje stłumiony, pudrowy róż i naturalne drewno.

Kuchnia Design: Grupa Malaga

Lokal jest pełen funkcjonalnych i nietuzinkowych rozwiązań, co było bardzo ważnym aspektem dla Pani domu. Przykładem na to może być wydzielenie tapicerowanych siedzisk na parapetach w strefie dziennej z funkcją przechowywania, oświetlonych dodatkowo punktami świetlnymi, umieszczonymi nad siedzeniami.

 

Ale to nie wszystko! Pomiędzy oknami, a także nad i pod nimi projektantki ukryły dużą ilość miejsc do przechowywania. Obecność zabudowy zdradzają jedynie wyraźne podziały płyty meblowej. Co więcej, dolna część tej „szafy” skrywa dwa biurka. Dzięki temu powstaje miejsce na home office, a po pracy przestrzeń tą można ławo przearanżować na salon. W części przylegającej do kuchni ta przestrzeń została subtelnie wydzielona za pomocą przepierzenia z drewnianych lameli.

Home Office | Design: Grupa Malaga

Mimo, że w mieszkaniu nie znajdziemy wielu dodatków, zostało ono wyposażone w jakościowe materiały i produkty od sprawdzonych producentów. Są to m.in. wisząca nad stołem lampa od duńskiego producenta UMAGE, czy zielone hiszpańskie płytki.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków