Apartamenty na wynajem w klimacie vintage | Hyz Projektuje

Apartamenty na wynajem w klimacie vintage | Hyz Projektuje

Krótkoterminowy wynajem mieszkań cieszy się ogromną popularnością. Zaletami takiego rozwiązania jest większa prywatność niż w hotelach, lokalizacja blisko centrum miasta oraz wyjątkowe wnętrza. Właściciele takich miejsc, chcąc wyróżnić swoją ofertę na tle innych, zatrudniają najlepszych architektów, których zadaniem jest stworzenie oryginalnej aranżacji. Dziś prezentujemy niezwykłe apartamenty na wynajem, znajdujące się w Warszawie, za których wnętrza odpowiadają architektki Aleksandra Hyz oraz Aleksanda Mętlewicz.

Apartamenty na wynajem
Mieszkanie Green&Rose. | Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Apartamenty na wynajem – zielony czy burgundowy?

Jedna z niewielu kamienic w centrum Warszawy, która przetrwała czasy wojny, mieści dwa niewielkie mieszkania w wyjątkowym stylu. Nawiązują one do architektury i historii budynku, jednocześnie zachowując nowoczesny i elegancki charakter. Pokoje z aneksami kuchennym, wyróżniają się kolorem, do którego odnosi się ich nazwa: Green&Rose o powierzchni 25 m2 oraz Red o powierzchni 29 m2. W mieszkaniu zielonym dominuje rozbielone khaki oraz pudrowy róż, natomiast w burgundowym, duet nasyconej czerwieni z rożnymi odcieniami błękitu, od granatu po baby blue. Warto zwrócić uwagę na oryginalną stolarkę, którą udało się zachować: wysokie, podwójne okna, dwuskrzydłowe okno balkonowe oraz drzwi z frezowanymi panelami, prowadzące do łazienek. 

Apartamenty na wynajem
Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Pomimo małego metrażu apartamentów, udało się stworzyć wrażenie przestronności. Pomieszczenia są niezwykle jasne i bardzo funkcjonalnie zagospodarowane. Dzięki takim zabiegom jak wyeksponowanie wysokich okien, pokrycie jednej ze ścian lustrami na całej wysokości czy umiejętne operowanie kolorami, wnętrze jest optycznie powiększone. 

Motyw vintage w najlepszym wydaniu

Aranżacja mieszkań stanowi reminiscencję historii budynku oraz miasta. Nawiązuję do klimatu lat 20. i 30., nie zapominając o współczesności. Meble vintage z orzechowego drewna, polerowanego na wysoki połysk, spotykają się tu ze współczesnymi modelami. Wystrój dopełnia wyjątkowe oświetlenie, od kryształowych plafonów, przez lampy wiszące po oryginalne kinkiety (jak ten przy łóżku w pokoju zielonym). Akcentem dekoracyjnym jest złoto w postaci klamek, uchwytów i armatury, a także wykończenia ścian nad blatem kuchennym. Płyty mosiężne pochodzą od starego metalurga, którego syn nie miał co z nimi zrobić, więc zostały odkupione przez architektki i wykorzystane we wnętrzu. Element nowoczesności wprowadzają geometryczne grafiki, stworzone specjalnie na potrzeby projektu, przez Aleksandrę Hyz i Aleksandę Mętlewicz.

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

Apartamenty na wynajem
Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Tekstury inspirowane wnętrzem

Apartamenty na wynajem pełne inspiracji

Wnętrza zaprojektowane przez Aleksandrę Hyz z pracowni Hyz Projektuje to prawdziwy skarbiec inspiracji. Architektka udowadnia, że w małych wnętrzach, bez obaw można zastosować kolory. Niezwykłe połączenia pasteli z nasyconymi barwami i towarzystwo złota, buduje przytulny klimat, który jednocześnie nawiązuję do historii zabytkowej kamienicy. Przeznaczenie apartamentów, wymagało stworzenia funkcjonalnej przestrzeni, w której będzie się wygodnie przebywać i wypoczywać. Właśnie dlatego, postawiono głównie na zabawę materiałami, fakturami i kolorami. Ściany dekorują lamperie, zabawne okręgi namalowane farbą oraz abstrakcyjne grafiki. Blacha mosiężna nad blatem kuchennym jest nie tylko praktyczna, ale pięknie załamuje światło, stanowiąc jednocześnie dekorację. Odrestaurowane komody wprowadzają motyw vintage i świetnie współgrają ze stylem aranżacji. Natomiast zachowana stolarka okienna i drzwiowa, przenosi nas do paryskich kamienic. Trudno zdecydować, czy bardziej podoba nam się burgundowy czy zielony apartament, ale na pewno chcielibyśmy zostać tu dłużej, niż na weekend. 

Apartamenty na wynajem
Sypialnie czerwono-niebieska i zielono-różowa. |Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Mała sypialnia w wielkim stylu – najpiękniejsze projekty architektów

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków