Aurena Duravit – idealna równowaga estetycznej harmonii i codziennej praktyczności | IH - Internity Home

Aurena Duravit – idealna równowaga estetycznej harmonii i codziennej praktyczności

W architekturze idea Złotego Środka uważana jest za wzór estetycznej harmonii. Dla projektanta i architekta Antonio Citterio stała się źródłem inspiracji: jego projekt łazienki dla Duravit zachwyca doskonale wyważonymi proporcjami. „Pomysł polegał na uporządkowaniu powierzchni i stworzeniu poczucia porządku, co również pozytywnie wpływa na jakość całego pomieszczenia” – powiedział Citterio. Zaprojektował serię łazienkową Aurena, która emanuje ponadczasową elegancją dzięki harmonijnym kształtom i wyrafinowanym materiałom, precyzyjnym detalom oraz funkcjonalnym innowacjom projektowym.

Duravit Aurena
Aurena Duravit – idealna równowaga estetycznej harmonii i codziennej praktyczności

Rozwiązania do obszaru mycia z innowacyjnymi blatami podumywalkowymi

Antonio Citterio wyjściowym punktem w procesie projektowania było stworzenie idealnie proporcjonalnej powierzchni strefy mycia: wykonanej w całości z ceramiki i oddzielonej od strefy mokrej. Blaty pod umywalkę ze zintegrowanymi przegródkami idealnie nadają się do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Umywalka może być zintegrowana z ceramiczną konsolą lub w wersji nablatowej może stać na blacie. Architekt zdecydował się na kompaktowe rozmiary umywalek, aby priorytetowo potraktować duże blaty. Stelaż aluminiowy z wykończeniem ze stali nierdzewnej łączy konsolę z szafką podumywalkową.

Staram się dawać proste odpowiedzi na rzeczywistość. Przy umywalce potrzebujemy elementów do zawieszenia ręcznika, potrzebujemy dużych blatów podumywalkowych, potrzebujemy miejsca do przechowywania – a wszystko powinno idealnie do siebie pasować – mówi Antonio Citterio.

 

Szafki podumywalkowe, które można indywidualnie łączyć

Dla Antonio Citterio meble są integralną częścią projektu. Stelaż wykonany w całości z aluminium, z półką, oferuje otwartą przestrzeń do przechowywania, którą uzupełnia centralnie umieszczony element z dwiema szufladami. W ofercie Aurena dostępna jest zabudowana alternatywa w postaci mebla z dwiema szufladami, która występuje w wersji wiszącej lub stojącej. Tutaj rzemieślnicze procesy produkcyjne zostały zaprezentowane z niezwykłą elegancja i precyzją.

Imponujące wnętrza łazienkowe

Projektując meble, Citterio bierze pod uwagę wpływ produktu na pomieszczenie jako całość. Innowacyjne podejście do projektowania zastosowane w Aurenie zostało fachowo podkreślone poprzez zrównoważoną harmonię kolorów i wyselekcjonowane materiały. Ceramika w kolorze białym lub czarnym łączy się ze szczotkowaną stalą nierdzewną i szeroką gamą wykończeń mebli, zapewniając wyjątkową i wysokiej jakości aranżację wnętrz. Teksturowana powierzchnia drewna zapewnia ciepłą i przyjazną atmosferę, podczas gdy panele ceramiczne o wyglądzie białego marmuru i czarne lakierowane szkło tworzą klasyczny, wyrafinowany efekt.

Jednolity design dla całej łazienki

Wanny, miski toaletowe, bidety i meble zaprojektowane przez Citterio idealnie do siebie pasują i zapewniają harmonijną ogólną koncepcję. Wanna do zabudowy wykonana jest z odlewu mineralnego DuroCast Smooth, natomiast modele przyścienne i wanny wolnostojące wykonane są z DuroCast Plus.

Delikatny geometryczny kształt koła został odwzorowany w lustrze z serii Aurena, które ma ukryte pole świetlne umieszczone za ramą w kolorze białym.

Pasującą baterią jest Wave w odcieniu stali szczotkowanej natomiast akcesoria z serii Starck T, zaprojektowane przez Philippe Starcka, stanową idealne uzupełnienie serii. Te również są dostępne w tym samym wykończeniu, dzięki czemu uchwyt na papier toaletowy czy wieszak na ręcznik stają się kolekcją idealnie dopasowaną do Aureny.

Zakres architektoniczny

Aurena to wszechstronne rozwiązanie do projektów wnętrz, które równie dobrze nadaje się do łazienek prywatnych lub gościnnych, jak i do hoteli, gabinetów lekarskich, toalet w biurach i restauracjach. Aurena by Antonio Citterio to pierwsza kompletna seria ceramiki wprowadzona na rynek z nową powierzchnią HygieneGlaze® Plus.

To wyjątkowe rozwiązanie łączy w sobie niezrównaną higienę z łatwym i przyjaznym dla środowiska czyszczeniem.

Jako architekt Antonio Citterio doskonale zna wymagania i problemy segmentu komercyjnego, a jego oferta Aurena stara się oferować rozwiązania spełniające wymagania rynku.

Łazienka stała się przestrzenią osobistą, która wyraża satysfakcję. Tutaj nie chodzi już o czystą funkcjonalność, ale raczej o kontrast estetyczny

Duravit Aurena

Informacje:

Ceramika

Biały, Biały satynowy mat, Czarny, Czarny mat – wszystkie kolory wykończone HygieneGlaze® Plus

 • Umywalka 600 i 800 mm
 • Umywalka ze zintegrowanym blatem podumywalkowym po prawej lub lewej stronie, 800 i 1000 mm
 • Konsola ceramiczna 800 mm do umywalki nablatowej ceramicznej lub szklanej (umywalka szklana tylko dla sektora projektowego, zamówienia od 50 sztuk)
 • Miska toaletowa wisząca HygieneFlush i bidet wiszący

Konsole i meble łazienkowe

Metalowa konsola wykonana z aluminium, powierzchnia: nierdzewna stal szczotkowana

Korpus mebli w kolorze Białym, Taupe i Grafitowym super mat,

Fronty w kolorze Białym, Taupe i Grafitowym super mat lub wysoki połysk, czarne szkło, matowe panele ceramiczne o wyglądzie marmuru, teksturowane drewno

 • Szafka pod umywalkę 584 mm i 784 mm
 • Szafka podumywalkowa/konsola metalowa pod umywalkę z blatem
 • Umywalka podwójna, konsola metalowa z centralnie rozmieszczonymi szufladami 1970 mm
 • Lustro owalne 520 x 800 mm i 650 x 1000 mm, rama biała lub czarna

Wanny

DuroCast Smooth (wanny do zabudowy) i odlew mineralny DuroCast Plus

 • zabudowane, z funkcją hydromasażu na zamówienie: 1500 x 750 mm, 1600 x 700 mm, 1700 x 700 mm, 1700 x 750 mm, 1800 x 800 mm (dostępne w wersji jedno- lub dwuosobowej)
 • wersja przyścienna: 1600 x 1050 mm (dwuosobowa), z miejscem do odstawiania, opcjonalnie z systemem Air
 • wersja wolnostojąca: 1600 x 900 mm (dwuosobowa)

Zapraszamy do Internity Home

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Wybrzeże

  Internity Home Olsztyn

  Internity Home Wrocław

  Internity Home Białystok

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź