Baterie do kuchni - przegląd najciekawszych kolekcji klasy premium | IH - Internity Home
Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

Baterie do kuchni – przegląd najciekawszych kolekcji klasy premium

Trendy w doborze baterii do kuchni niezmiennie wskazują na wartości związane z atrakcyjną formą oraz funkcjami ukierunkowanymi na komfort. W kuchni zazwyczaj odpowiednia armatura i zlew tworzą spójny obraz, który w istotny sposób ma wpływ na odbiór wizualny pomieszczenia. Oczywistym warunkiem idealnej baterii jest jej wielofunkcyjność oraz ekologia idąca w parze z ekonomią. Tak właśnie przedstawiają się współczesne trendy w zakresie baterii kuchennych. 

Baterie kuchenne muszą być praktyczne w użytkowaniu. W związku z tym należy je optymalnie zestawić ze zlewozmywakiem – uwzględniając kształt, głębokość oraz rodzaj tworzywa, z którego został wykonany, dobieramy odpowiednią wysokość baterii oraz długość wylewki. Komfort wykonywania codziennych czynności zwiększą wyciągane i obrotowe wylewki.

Producent armatury łazienkowej oraz kuchennej Dornbracht, jest ważnym graczem w europejskim świecie architektury wnętrz. Firma została  założona w 1950 r. jest wiodącym producentem  wysokiej klasy armatury. Wywarła głęboki wpływ na znaczenie kulturowe nadane dziś projektowaniu, architekturze i technologii w wyposażeniu łazienek oraz kuchni. 

Dornbracht
Dornbracht
Dornbracht

Dornbracht kolekcja Sync: Nowa ikona designu

Nowa armatura klasy premium wyróżnia się dzięki swojej formie. Delikatnie pochyla się do przodu, jakby wychodziła dosłownie na przeciw użytkownikowi.  Charakterystyczne jest stożkowo ukształtowane przejście między korpusem a wylewką, jak i biegnący równolegle do nich kontur wewnętrzny uchwytu bez nacięcia. Cylindryczność korpusu armatury to również ukształtowany niczym trapez profil uchwytu. Sync dostępna jest także w wersji również z kolistą wylewką. 

Pivot to połączenie doskonałej estetyki z praktyczną funkcjonalnością. Jest to pierwsza armatura przeznaczona do zastosowania na kompletnie wyposażonej wyspie kuchennej – kąt obrotu wynoszący 360 stopni umożliwia bezproblemowe połączenie ze sobą poszczególnych obszarów roboczych w kuchni.

Bateria do kuchni Dornbracht kolekcja Pivot
Bateria do kuchni Dornbracht kolekcja Pivot

Projekt mieszkania Magma
Kuchnia z wyspą (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Kuchnia z wyspą (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Kuchnia z wyspą (proj. Magma, zdj. Fotomohito)

Gessi włoski producent baterii 

GESSI jest jednym z czołowych producentów włoskiej armatury. Fabryka zaczynała jako niewielki rodzinny warsztat produkujący akcesoria wyposażenia łazienek, w tym również baterie łazienkowe. Firma stała się szybko marką rozpoznawalną na całym świecie. Jej szlagierowa kolekcja Goccia dopełniła tylko w przekonaniu, że asortyment GESSI to włoski design z najwyższej półki. Produkty to nie tylko niespotykane kształty, ale również wysoka jakość, czego dowodem jest uzyskany potrójny certyfikat dla ochrony jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Kuchnia | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski
Kuchnia | proj. On Off Architekci, zdj. Rafał Poławski
Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

 

Chcesz poznać więcej oszałamiających produktów do Twojego domu? Koniecznie musisz odwiedzić nasze salony – Warszawa, Kraków i Łódź!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków