Bausol artystyczne dywany | IH - Internity Home

Bausol artystyczne dywany

Bausol to producent nietuzinkowych dywanów, tkanych ręcznie. Tajemnica ich powstawania przekazywana jest z pokolenie na pokolenie. Do projektowania tych niesamowitych dzieł zapraszani są artyści, projektanci, rysownicy znani w świecie designu. Firma posiada duże doświadczenie, opanowała do perfekcji proces produkcyjny i wykończeniowy. Często projektant, jego inspiracje, materiały takie jak wełna lub jedwab, barwniki oraz artysta-tkacz pochodzą z różnych krajów, a sam proces wykonania orientalnego ręcznie tkanego dywanu składa się z licznych etapów.

Tkanie dywanu to długi proces. Na jego efekt końcowy czeka się i kilka miesięcy. Produkcja zaczyna się od farbowania, później jest tkany a na końcu musi przejść czyszczenie. Wszystkie te etapy nadają dywanom ekskluzywnego i luksusowego blasku. W Bausol możesz stworzyć dywan na indywidualne zamówienie, spersonalizowany, idealnie dobrany do potrzeb. 

Zanim rozpocznie się proces barwienia, wełnę trzeba rozdzielić na kilka naturalnych klas kolorystycznych: bardzo jasną, beżową i ciemną. W tym czasie jest też czyszczona i rozdzielana na pasma. Proces ten wymaga wiele skupienia i delikatnego podejścia.

Barwienie

Wełnianą przędzę luźno owiniętą na drewnianych palikach, zależnie od docelowego koloru, barwi się w otwartych basenach z naturalnymi barwnikami, często ją obracając. Intensywność koloru zależy od tego jak długo pozostawi się wełnę w baseniku oraz od temperatury barwienia, która może osiągnąć nawet około 90 stopni Celsjusza. Barwienie wełny naturalnymi barwnikami roślinnymi nadaje dywanom wyjątkową intensywność i przepiękny delikatny połysk.

Barwienie wełny do pożądanego odcienia odbywa się na ogół poprzez zastosowanie technik rzemieślniczych. Mistrz farbiarski, kluczowa postać w łańcuchu produkcyjnym, przeprowadza testy na małych pasmach wełny, aż do uzyskania koloru zgodnego z życzeniem klienta. Następnie dostarcza kompozycję w ilości wymaganej do barwienia włókien, które zostaną użyte do wykonania dywanu.

 

 

Dywany w Bausol są tkane z wełny oraz z jedwabiu.

Dywany wełniane

Wełna jest odporna są na wilgoć, bardzo odporna na zgniatanie, naturalna, miękka i jest najczęściej wykorzystywana do tkania dywanów. Pochodzi ona od kóz tybetańskich, których runo wełniane składa się z mocnych włókien. Wełna tybetańska jest gręplowana, a następnie ręcznie przędzona. Grubość powstałej przędzy jest nieregularna.

Jedwab

Przędza z jedwabnika jest bardzo długa, kokon składa się tylko z jednej nitki. Jest bardzo cienka, idealnie gładka i błyszcząca. Wyraziste piękno tej przędzy oraz jej aksamitna gładkość i połysk sprawiają, że produkty te idealnie nadają się do każdego rodzaju wnętrz. Jedwabne dywany wykonany z tego materiału to prawdziwie ekskluzywna ozdoba. Przekształca również podłogę w przestrzeń, po której przyjemnie się chodzi, nawet bosymi stopami. Dywan wykonany z jedwabiu będzie dyskretnie błyszczeć i upiększać wnętrze każdego salonu lub sypialni. Wyroby ręcznie tkane wyróżniają się jakością i precyzją wykończenia.

PRANIE DYWANU

Po tkaniu dywan musi zostać wyprany. Jego wełna staje się miękka i błyszcząca, a dywan bardziej miękki. Dzięki szczotkowaniu staje się delikatniejszy w dotyku. Wszystkie dywany podlegają temu procesowi, z wyjątkiem większości kilimów. Ten proces trwa około 10 dni.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków