Be My Guest: Łazienka, która zaprasza do relaksu | Design: Jacek Gonera | IH - Internity Home

Be My Guest: Łazienka, która zaprasza do relaksu | Design: Jacek Gonera

W bliskich okolicach Wrocławia, w jednym z nowoczesnych domów jednorodzinnych, powstała wyjątkowa przestrzeń, która wita swoim przytulnym urokiem i harmonijnym designem. Projekt Be My Guest został zaprojektowany z myślą o młodej rodzinie, która ceni spokój i harmonię we własnym otoczeniu. Ta łazienka ma być nie tylko miejscem do codziennych czynności higienicznych, ale również przestrzenią, która pozwala na chwilę oderwania się od zgiełku dnia codziennego i znalezienia spokoju we własnym domu.

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie przestrzeni, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale również przyciągnie uwagę swoim minimalistycznym, a zarazem eleganckim wyglądem. Inwestorzy postawili na minimalizm, wybierając materiały o neutralnych kolorach i prostych formach. Projekt został przygotowany przez architekta Jacka Gonerę.

Wydzielenie stref

Jednym z głównych elementów projektu jest optyczne wydzielenie dwóch osobnych stref. Pierwsza z nich to swoiste mini spa, gdzie można zanurzyć się w atmosferze relaksu i odprężenia. Zastosowanie siedziska w tej strefie prysznicowej dodaje komfortu.

Światło kluczowym elementem

Kluczowym aspektem projektu było także wykorzystanie światła. Światło odgrywa tutaj niezwykle ważną rolę, kształtując atmosferę i wpływając na samopoczucie użytkowników. Zarówno sztuczne, jak i naturalne światło zostały starannie zaplanowane, aby stworzyć optymalne warunki do relaksu i regeneracji.

Wnętrze to zaproszenie do relaksu i regeneracji, miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a każdy moment staje się cenniejszy. Projekt udowadnia, że nawet w małej przestrzeni można stworzyć miejsce, które zachęca do spędzania w niej czasu i w którym każdy gość czuje się mile widziany.

Kolorystyka projektu skupia się głównie wokół odcieni beżu – niepozornego, lecz niezwykle uniwersalnego koloru, który idealnie współgra z minimalistycznym charakterem wnętrza. Duże formaty płytek, które imitują strukturę delikatnego kamienia lub kruszywa, dodają łazience elegancji i subtelności.

Jacek Gonera absolwent kierunku Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się aranżacją przestrzeni od ponad siedmiu lat, a własne studio projektowe prowadzi od 2020 r. Jego celem jest tworzenie ponadczasowych wnętrz idealnie dopasowanych do Klienta. Dobrze zaprojektowane wnętrza podnoszą jakość życia ich użytkowników. W swoich projektach kieruje się zasadą, że prawdziwe piękno jest ukryte w detalach. Wierzy w to, że dobre projektowanie oparte jest na umiejętnym słuchaniu i empatii względem drugiego człowieka – w tym przypadku Inwestora. Analizuje możliwości jakie oferuje zastana przestrzeń pod kątem funkcji oraz ergonomii. Stara się łączyć użytkowość projektów z estetyką i trwałością materiałów, których używa w swoich aranżacjach.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków