Beton, marmur i pastele w lofcie | Proj.: PURA Design

Pomysł na prezentowane wnętrze zrodził się, kiedy Inwestorzy spytali, czy można połączyć beton z marmurem. Architektka Maria Nielubszyc z PURA Design, po chwili zastanowienia odpowiedziała: „A czy ktoś powiedział, że nie można?”. Tak powstał projekt domu pod Gdańskiem, należący do rodziny z dwójką dzieci. Klienci już na pierwszym spotkaniu pokazywali przykładowe realizacje i materiały, które się im podobają. Dominował styl industrialny, ale przeplatany eleganckimi przestrzeniami z detalami o teksturze marmuru. Architektka postanowiła więc połączyć loftową estetykę z subtelną elegancją, a pomostem pomiędzy tymi dwoma wartościami stały się pastele. 

pastele w lofcie
Proj.: PURA design; Fot.: Karolina Chęcińska

Styl hampton z industrialnym twistem | Proj.: Decoroom

Pastele w lofcie – elegancja z pazurem

Zaproponowane rozwiązania harmonijnie połączyły gusta Inwestorów. Pozornie skrajne materiały – czarne, metalowe wykończenia mebli, płytki o teksturze betonu zestawione z marmurowymi powierzchniami oraz pastelowymi detalami, stworzyły spójną i elegancką całość. W salonie przy kominku, architektka zorganizowała wygodną przestrzeń wypoczynkową dla całej rodziny. Obraz „ Gra” autorstwa Katarzyny Środowskiej stanowi główny akcent kolorystyczny nad kanapą, który w większej skali pojawia się w aneksie kuchennym. Tłem dla całej aranżacji są ściany w betonowym tynku dekoracyjnym. 

pastele w lofcie
Proj.: PURA design; Fot.: Karolina Chęcińska

Kuchnia w klimacie Hampton

Aneks kuchenny przywodzi na myśl estetykę stylu Hampton, ponieważ króluje tutaj błękit i marmur. Elementem oddzielającym tę strefę od salonu jest wyspa, wykonana z białego konglomeratu o wyraźnym rysunku żyłek. Nad nią zawisa industrialna konstrukcja z metalowych profili, w którą został wbudowany okap. Można przechowywać na niej zioła i przyprawy, które są zawsze pod ręką podczas gotowania. Delikatność aranżacji, przełamują czarne detale, a przestrzeń jest bardziej wyrazista. W jadalni długi stół z jasnego drewna stanowi idealne miejsce do rodzinnych posiłków i spotkań.

Wyspa, stół w kuchni z płytek wielkoformatowych – top projekty!

pastele w lofcie
Proj.: PURA design; Fot.: Karolina Chęcińska

Salon kąpielowy z industrialnym detalem

W łazience z wanną pozornie kontrowersyjne połączenie płytek betonowych z płytkami o teksturze marmuru, okazało się idealnie do siebie pasować. Surowa szara ściana z lustrem, została zestawiona z szafką umywalkową w pastelowym, różowym kolorze. Natomiast klasyczna biała ceramika uzupełniona jest czarną armaturą, która dodaje industrialnego sznytu. 

pastele w lofcie
Proj.: PURA design; Fot.: Karolina Chęcińska

Proj.: PURA design

WWW: https://puradesign.pl/

Fot.: Karolina Chęcińska

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków