Bezpieczny i harmonijny azyl | Proj: Yo Home Design Projektowanie Wnętrz | IH - Internity Home

Bezpieczny i harmonijny azyl | Proj: Yo Home Design Projektowanie Wnętrz

 

Architekta z pracowni Yo Home Design Karolina Sierska-Ulikowska została poproszona o zaprojektowanie części mieszkania. Przestrzeń aranżowana na nowo to 45 metrów, na które składa się salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz przedpokój. Inwestorzy to małżeństwo z dorosłymi dziećmi oraz kotem. Prowadzą aktywny tryb życia, a wnętrze ma spełniać funkcję bezpiecznego i przytulnego azylu.

Funkcjonalna piękna kuchnia

Piękna kuchnia sprawia, że o wiele chętniej w niej przebywamy, a tym samym – chętniej przyrządzamy różne posiłki. Ergonomia i funkcjonalność – to dwie najważniejsze kwestie, które decydują o efekcie. Architekta Karolina Sierska-Ulikowska zadbała o duży blat roboczy, poręczne miejsce na spożycie nieśpiesznie posiłku. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym było zmaksymalizowanie miejsca do przechowywania poprzez pogłębienie szafek pod sufitem do 60 cm. Wszystkie materiały w kuchni są wysokiej jakości, a meble i dodatki tworzą spójną całość: zarówno stylistyczną, jak i kolorystyczną.

Otwarta kuchnia Yo Home Design Projektowanie Wnętrz | Fotograf: Michał Ulikowski

Przewodnim akcentem kolorystycznym w tym mieszkaniu jest granat. Kolor granatowy w dużej mierze kojarzy się z powagą, zdecydowaniem, elegancją i autorytetem.

A co oznacza kolor granatowy? Często padają: mądrość, siła, powaga, autorytet, zdolności przywódcze i niezależność – dlatego wierzy się, że ludzie o tych cechach osobowości będą się świetnie czuć otoczeni tą barwą. Niemniej, granat o dzięki swojemu przytłumieniu i naturalnym skojarzeniu z nocnym niebem, jest doskonałym tłem do skupiania uwagi, wyciszania się i zbierania myśli.

Yo Home Design Projektowanie Wnętrz | Fotograf: Michał Ulikowski

Spójność i konsekwencja materiałowo – stylistyczna to moje motto przy realizacji każdego projektu. Również tutaj – z pełnym zaufaniem inwestorów – udało się osiągnąć znakomity efekt powtórzenia motywu okrągłego lustra czy tych samych płytek o strukturze kamienia – Karolina Siekierska-Ulikowska

Wiekowy kredens w przedpokoju to pamiątka rodzinna, który znalazł godne swoje miejsce. Okrągłe podświetlane lustro na tle betonowej ścian tworzy tajemniczy obraz. Ponadczasowe materiały i barwy dają poczucie przytulnego, nienarzucającego się wnętrza.

 

Przedpokój | Yo Home Design Projektowanie Wnętrz | Fotograf: Michał Ulikowski

Łazienka konsekwentnie do reszty mieszkania została wykończona beżowo-szarymi płytkami imitującymi kamień. Przestronna strefa prysznicowa tworzy komfortowe miejsce do codziennych rytuałów. Beżowo-szara łazienka to aranżacyjny klasyk, który mimo upływu lat wciąż nie wychodzi z mody. Nic dziwnego – beż jest kolorem uniwersalnym, dobrze sprawdza się na każdej powierzchni i pasuje do niemal każdego wnętrzarskiego stylu.

Łazienka Yo Home Design Projektowanie Wnętrz | Fotograf: Michał Ulikowski

Yo Home Design Projektowanie Wnętrz – w pracy stawia na dobre relacje z Klientem, opartą na wzajemnym zaufaniu. W projektach wnętrz liczą się emocje, które pojawiają się w ich odbiorze. Wierzy, że najlepsze wnętrze, to wnętrze zaprojektowane na miarę oczekiwań, potrzeb i upodobań Inwestora. Funkcjonalność jest zawsze wartością nadrzędną, a trzymanie się budżetu pragmatyczną codziennością.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków