Chatka do czytania - projekt Bookworm Cabin pracowni POLE Architekci | IH - Internity Home

Chatka do czytania – projekt Bookworm Cabin pracowni POLE Architekci

Bookworm Cabin niedaleko Warszawy

Niedaleko Warszawy, około 50 kilometrów w pobliżu wsi Adelin, powstała cudowna chatka, pierwsza taka w Polsce Bookworm Cabin, czyli Chatka Mola Książkowego.

Pomysł na Bookworm Cabin narodził się w głowie Bartka Kraciuka oraz jego żony, Marty Puchalskiej-Kraciuk. Długo marzyli o domku na wsi, w którym mogliby odpocząć od pracy. A tej mają dużo – Bartek jest współtwórcą Grupy Warszawa, która ożywia stołeczną gastronomię i życie nocne, oraz domu produkcyjnego MD4. Marta z kolei współtworzy pracownię wnętrzarską MP Studio Architektury.

 

 

Bookworm Cabin Zdjęcia: Ernest Fińczyk

Długo trwały poszukiwania odpowiedniego terenu na budowę uroczego domku. Działka znajduję się na skraju lasu. Chatka ma 25 metry i pomieści dwie osoby dorosłe – znajdziemy w niej kuchnię otwartą na salon, sypialnię na antresoli i łazienkę z prysznicem.  To co wyróżnia wnętrze to to, że wszystkie ściany stanowią… półki. Takie, które pomieszczą tysiące książek, o które zadbało Wydawnictwo Albatros.

 

Bookworm Cabin Zdjęcia: Ernest Fińczyk
Bookworm Cabin Zdjęcia: Ernest Fińczyk

Projekt budynku zaprojektowało POLE Architekci jako alternatywa dla klasycznych domków letniskowych Brda. Jest też taras i pięciometrowe okno, obejmujące całą fasadę, które można osłonić zapewniającymi intymność wrotami. Mimo że dom zbudowany jest z litego drewna i wygląda niezwykle lekko, dzięki izolacji termicznej może być używany cały rok. Bartek i Marta zastanawiali się, jak dodatkowo podnieść jego komfort. Z pomocą przyszły książki. U wielu ludzi momenty nicnierobienia budzą nawet poczucie winy. Trudno jest przestać myśleć o pracy, odłożyć telefon, pogapić się w ścianę. Książki pomagają zwolnić, oderwać się od rzeczywistości i prawdziwie wypocząć. Idealne miejsce dla nas!

Zdjęcia: Ernest Fińczyk 

Informacja Prasowa

 

SPODOBAŁA CI SIĘ KOLEKCJA? PRZYJDŹ DO NASZYCH SALONÓW INTERNITY HOME I PRODESIGNE! ZOBACZ ADRESY >>

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków