Ciepła paleta barw i piękny design w 110 metrowym domu | Proj: Marmur Studio | IH - Internity Home

Ciepła paleta barw i piękny design w 110 metrowym domu | Proj: Marmur Studio

110 metrowy dom został poddany gruntownemu remontowi. Dominują w nim naturalne barwy, plecionka wiedeńska i ciekawa forma. Dom zlokalizowany jest w Środzie Śląskiej. W koncepcji wnętrza znalazło się w nim miejsce dla wielu stylów, czasem z pozoru do siebie nie pasujących. Dekorację wnętrza stanowią zebrane pamiątki rodziny, które tworzą bardzo stylowe i nowoczesne uzupełnienie projektu wnętrza.

Projektu domu podjęła się architekt Anna Smardz z pracowni Marmur Studio. Jedną z bardziej zauważalnych cech aranżacji, której podjęła się projektantka z Marmur Studio jest brak konkretnego stylu w doborze mebli. Panuje tu delikatny naturalny eklektyzm. Układ pomieszczeń został zachowany, jak również schody prowadzące na poddasze oraz drzwi wewnętrzne. Wnętrze jest kompaktowe, ale nie brakuje wrażenia przestrzeni i naturalnego światła.

W tym domu królują ciepłe beże, szarości, które pięknie przeplatają się z bielą ścian, czarnymi akcentami w postaci mebli. Lampy przełamują balans dodając elegancji. W aranżacji strefy dziennej postawiono na drewno. Dominują tu różne jego gatunki.

Nastrojowa kuchnia

Szare szafki w kuchni znakomicie komponują z czarnym blatem, a błyszczące płytki nad nim ciekawie odbijają naturalne światło. Intrygującym punktem tej przestrzeni są dębowe drzwi, które otrzymały nowy charakter przez dodanie czarnej klamki. Kuchnia oddzielona jest od jadali wyspą, przy której stoją z surowego drzewa dwa hokery.

W całym mieszkaniu znajduję się jednolita drewniana deska podłogowa ułożona w stylową jodełkę. Wnętrze dzięki niej jest bardzo harmonijne, ciepłe w odbiorze i tworzy znakomitą rodzinną oazę.

W jadalni stanął duży rodzinny stół, przy którym ustawiono 4 czarne krzesła z plecionką wiedeńską. Z jadalni jest wyjście na taras, na którym możemy zrelaksować się z poranną kawą, a wieczorem urządzić miłe spotkanie ze znajomymi lub się zrelaksować.

Jadalnia z wyjściem na taras Marmur Studio

Salon z dużym beżowym narożnikiem

Na przeciwko ciekawej komody z telewizorem stanął rodzinny narożnik. Industrialny regał, stolik kawowy z marmurowym blatem oraz stylowy dywan uzupełniają aranżację wspólnej przestrzeni domowej. Beżowe miękkie zasłony otulają wnętrze dodając ciepła.

Salon z beżowym narożnikiem | Marmur Studio
Industrialny regał w salonie | Marmur Studio

Łazienka na parterze z dwiema okrągłymi umywalkami wykończona została czarnymi błyszczącymi płytkami, które ciekawie kontrastują z drobnym lastryko i szafką ze złotymi uchwytami. Duże okrągłe lustro oraz lampy stanowią biżuteryjną dekorację wnętrza.

 

Łazinka na poddaszu to betonowa wariacja aranżacyjna, która została wykończona mikrocementem. Również ściany ze skosami zostały wykończone tym samym materiałem. Łazienka jest niewielka, ale dzięki dobremu rozplanowaniu udało się zmieścić wannę wolnostojącą. Na podłodze ułożono graficzne płytki, czarna armatura podkreśla dodatkowo surowy charakter łazienki.

 

 autor: Anna Smardz Marmur Studio 

zakres prac: kompleksowy projekt wnętrz z nadzorem autorskim

 powierzchnia: 110m2

 lokalizacja: Środa Śląska 

zdjęcia: Maciej Lulko

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków