Czarna łazienka - leksykon produktowy! | IH - Internity Home
Czarna łazienka Peka Studio
Czarna łazienka Peka Studio

Czarna łazienka – leksykon produktowy!

Wybieramy eleganckie produkty!

W tym roku wychodzimy poza bezpieczne schematy, do swoich eleganckich wnętrz wybieramy coraz częściej również czerń. Biel królowała przez bardzo długi okres, oczywiście nie bez powodu lecz teraz ustępuję miejsca czerni w różnym wydaniu. 

Nadaję ona wnętrzom szlachetności, tajemniczości, luksusu. Powoli i nieśmiało zaczęło się od armatury łazienkowej, teraz idzie o krok dalej, gdyż coraz częściej sięgamy po ciemne płytki podłogowe, ścienne oraz ceramikę i inne wykończenia.  

 

NAJCIEKAWSZE I NIEOCZYWISTE POŁĄCZENIA KOLORYSTYCZNE W ŁAZIENCE – CZĘŚĆ I

 

Total look – czerń 

Bogactwo materiałów wykończeniowych oraz ich różnorodność stylistyczna sprawiają, że bez trudu możemy wyczarować w swoim domu łazienkę jak ze snu w kolorze total look. Oczywiście na całe czarne łazienki mogą sobie pozwolić osoby, które są szczęśliwymi posiadaczami większych pomieszczeń. Na rynku jest dostępnych tak wiele różnych produktów, iż można poeksperymentować z motywami czerni.  

Czarna łazienka odczarowana!

Odczarowujemy czerń, gdyż to ona nadaje wystrojowi wnętrz elegancji, siły i charakteru. Zastosowanie tego koloru może przynieść w łazience niesamowite efekty, wymaga dużej biegłości aranżacyjnej. Trendy bardzo mu jednak sprzyjają. 

Łazienkowe trendy, mogą pomóc zmienić  przekonania i zrehabilitować najciemniejszy z kolorów w oczach wszystkich, którzy myślą o remoncie.

Oto kilka modnych rozwiązań, które –mimo istotnej roli czerni – doskonale sprawdzą się także w niewielkiej łazience.

Łazienka z lastryko na podłodze | proj. Pomysłownia
Czarna łazienka Internity Home

Złoto  

Zestawienie płytek w dwóch eleganckich kolorach, jakimi są czerń i złoto lub zdecydowanie się na ceramikę w tych kolorach to gwarancja udanej aranżacji. Należy to połączenie potraktować niebywale delikatnie i z umiarem, aby z naszej łazienki nie zrobił się pałac. Dlatego należy wybrać produkty, które zagwarantują nam stylowe i gustowne wnętrze. 

Płytki Wow Design GRADIENT
Płytki Wow Design GRADIENT
Płytki Wow Design GRADIENT
Płytki Wow Design GRADIENT
czarna łazienka
Złoto-czarna kolekcja ceramiki Catalano

Jeśli chcemy zachować w czarnej łazience trochę surowszego klimatu, warto jest sięgnąć po płytki z nieregularnymi wykończeniami, nabłyszczane niczym ręcznie robiona majolika. Płytki takie znajdziemy wśród producentów Wow Design, Tonalite, czy Equipe. 

Marmurowa czerń 

Marmurowe płytki do idealna propozycja dla osób, które poszukują do swoich łazienek trwałych rozwiązań, które oprą się zmieniającym się sezonowym trendom aranżacyjnym. Z marmuru mogą być wykonane podłogi, ściany, parapety, blaty czy też schody. Niezawodne kamienne piękno sprawdzi się w każdym wnętrzu. 

proj. DEKAA Architects
proj. DEKAA Architects
Marmurowe płytki dostępne w Internity Home
Marmurowe płytki dostępne w Internity Home

Marmur: kolory i wzory

Marmur występuje w wielu kolorach i wzorach. Od  czystej klasycznej bieli lub kremowej jak kość słoniowa, przez żółć-pomarańcz, czerwień i zieleń, do szarości i pełnej czerni. Wzory marmuru mogą być prawie niewidoczne lub w postaci delikatnych przebarwień, bąbli różnych odcieni i deseni. Najbardziej charakterystyczne dla marmuru są niezwykle wyraziste wstęgi użyleń ciemniejszego koloru.

Czarna łazienka drewniane elementy

Czarne płytki, baterie i inne elementy wyposażenia łazienkowego idealnie współgrają z drewnem. Łazienka urządzona w taki sposób jest luksusowa, można się w takim wnętrzu pokusić o miedziane akcesoria lub  w kolorze złota. 

Jeśli zdecydujemy się na takie połączenie, zagwarantuje ono nam imponujący efekt. Wnętrze pomimo ciemnych kolorów jest ciepłe w odbiorze. Lekko industrialny, rustykalny klimat na pewno doda nam rano energii  lub wieczorem ukoi i zrelaksuje.  

A może czarna łazienka łączona z drewnem na poddaszu?

Mana Design łazienka na poddaszu
Mana Design łazienka na poddaszu

Czarna szklana mozaika

Jeden z bardziej prestiżowych i luksusowych producentów płytek i mozaik z grupy Porcelanosa, L`Anitc proponuje niezwykle gustowne i delikatne mozaiki szklane w kolorze czarnym. Spójrzcie jak zjawiskowo wygląda ściana pod prysznicem!

AIR HEXAGON BLACK
AIR HEXAGON BLACK

Czarna łazienka z prysznicem i nieregularne czarne płytki

Tutaj proponujemy stylowe płytki gresowe imitujące fakturę naturalnego kamienia. Dostępne w różnych wymiarach i wariantach kolorystycznych.  Płytki Lea Ceramiche kolekcja WATERFALL, mają  szerokie zastosowanie, wspaniale prezentują się na ścianie, jak również podłodze w łazience. 

Płytki Lea Ceramiche dostępne w Internity Home
Płytki Lea Ceramiche dostępne w Internity Home

Trapezy i heksagony

Dzięki geometrycznym kształtom płytek, nadamy naszej łazience przestrzeni i ożywimy czarną ścianę. Takie ciekawe płytki proponuje nam między innymi MUTINA, szukajcie w kolekcji TEX

Płytki MUtina dostępne w Internity Home

Płytki 3D

Przebojem wdarły się do łazienek, geometryczne, faliste a nawet abstrakcyjne coraz częściej możemy je spotkać łazienkach. Płytki z efektem 3D bo o nich mowa stały się hitem wzorniczym. Wykorzystane w łazience sprawią, że nawet najprostsza aranżacja nabierze charakteru. Płytki 3D dają niezwykłe doznania optyczne osobie, która na nie patrzy. To właśnie ich struktura powoduje, że padające światło wydobywa piękno faktury i niezwykły rysunek, który zachwyca. Ich zastosowanie to gwarancja niebanalnej kompozycji.

Płytki Wow Design kolekcja PEAK
Płytki Wow Design kolekcja PEAK
Płytki Wow Design INSET L
Płytki Wow Design INSET L
Płytki 3D Wow Design ARCH XL
Płytki 3D Wow Design ARCH XL

Baza inspiracji od architektów!

Przyjrzyjcie się niezwykłym aranżacjom od architektów, którzy stworzyli wyjątkowe projekty łazienek z wykorzystaniem czarnych płytek dostępnych w naszych salonach Internity Home i Prodesigne. 

Płytki chevron producent Equipe  dostępne w Internity Home
Płytki chevron producent Equipe dostępne w Internity Home
Formea projekt łazienki
Formea projekt łazienki
Projekt łazienki Justyna Wasiluk
PEKA Studio Paulina Kasperkowicz Pracownia Architektury Wnętrz
PEKA Studio Paulina Kasperkowicz Pracownia Architektury Wnętrz
PEKA Studio Paulina Kasperkowicz Pracownia Architektury Wnętrz
PEKA Studio Paulina Kasperkowicz Pracownia Architektury Wnętrz

Proj.: Marta Subda Design; Fot.: Krzysztof Sądej

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków