Czerń, która wita od progu - wnętrza pracowni REFORM Architekt

Czerń, która wita od progu – wnętrza pracowni REFORM Architekt

Kiedy słyszymy, że we wnętrzu dominuje głównie czerń — mamy poczucie, że aranżacja będzie przytłaczająca. Natomiast dobór materiałów, wykończenie, a także dostęp do światła naturalnego i rozplanowanie oświetlenia powoduje, że miejsce oddycha. Przy tym jest ergonomiczne, funkcjonalne, a przede wszystkim komfortowe do pracy. Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt podszedł do projektu swojego biura, jak do projektu domu. Jest „skrojone” na potrzeby zespołu pracowni i świetnie koresponduje z osobą samego właściciela. Styl Tomaszewskiego jest dobrze znany i i rozpoznawalny, dlatego nie dziwi, że zaprojektowane przez niego biuro od drzwi wita czernią, która towarzyszy nam w każdym jej zakątku. Wszechobecną czerń uzupełnia technologia, a przede wszystkim symbol wielu projektów pracowni – fotel NEMO. 

REFORM Architekt
Źródło: materiały prasowe; fot. www.instagram.com/oh.storytellers2

RE: NERO HOUSE nowy projekt REFORM Architekt

Czarna wizytówka pracowni

Naciśnij klamkę … i wejdź do świata REFORM Architekt. Tak mógłby brzmieć napis na drzwiach wejściowych. Bo kiedy przekraczamy próg, już czujemy atmosferę tego miejsca. Najczęściej główne gabinety są dosłownie ukryte i prowadzą do niego liczne korytarze. Nie w tej pracowni. To wynika ze specyfiki pracy Tomaszewskiego. Z jednej strony lubi mieć pełną kontrolę nie tylko nad projektami, ale nad tym, co się dzieje w biurze, a przede wszystkim to On współpracuje z Klientem na każdym etapie. Dlatego po wejściu do biura – Klient rzadko kiedy ma możliwość spotkać kogoś z zespołu architekta.

REFORM Architekt
Źródło: materiały prasowe; fot. www.instagram.com/oh.storytellers2

Jest jeszcze jeden ważny powód, dlaczego gabinet jest w tym miejscu – chodzi o widok. Przeszklenia od podłogi do sufitu dają możliwość złapania genialnej perspektywy na miasto. I to właśnie widok zza okna jest bardzo często głównym powodem zachwytów. Architekt związany jest z Łodzią od początku swojej drogi zawodowej. Samo logo świetnie nawiązuje do obecnego symbolu miasta, czyli słynnej stajni jednorożców. Wracając jednak do gabinetu – w kontrze do tej ilości naturalnego światła jest… czerń. Na ścianach, na suficie, na meblach, oświetleniu i tylko podłoga stanowi przełamanie tej kolorystyki – mocny wzór, czerń i jasne desenie. To wszystko świetnie ze sobą współgra. W gabinecie i przy wejściu nie mogło zabraknąć kultowych już foteli NEMO marki DRIADE. Znak rozpoznawczy wielu projektów Tomaszewskiego. W jego gabinecie jest miejsce do spotkań i narad, ale przede wszystkim jest miejsce jego pracy – biurko. Przestronne, uporządkowane i oczywiście czarne. Coś, o czym warto również wspomnieć to cały sound system – architekt jest wielkim fanem muzyki. Stanowi tło dla jego każdego dnia pracy oraz bywa inspiracją.

Źródło: materiały prasowe; fot. www.instagram.com/oh.storytellers2

Jeszcze więcej czerni

Czerń towarzyszy nam na każdym kroku – zwłaszcza jak przejdziemy do części, w której pracuje zespół REFORM Architekt. Czemu architekt zdecydował się na open space? Przede wszystkim ze względu na łatwość komunikacji między poszczególnymi działami. Tu każdy jest odpowiedzialny za inny obszar, więc tak naprawdę wszyscy ze sobą współpracują na różnych etapach projektu. Poza tym zespół REFORM Architekt to zgrany team, który pracuje ze sobą od lat i to przede wszystkim wziął pod uwagę właściciel pracowni. W tej części poza miejscem do pracy znajdziemy również szereg regałów, a na nich już wkrótce poustawiane będą wszystkie katalogi i próbniki, bo to jedno z ważniejszych narzędzi pracy w REFORM Architekt.

REFORM Architekt
Źródło: materiały prasowe; fot. www.instagram.com/oh.storytellers2

Projektując biuro dla swojej pracowni – Tomaszewski zauważył, że życie jego pracowników toczy się również w kuchni, więc zaprojektował ją półotwartą, gdzie już wkrótce stanie duży stół, ponieważ architekci lubią celebrować swoje urodziny, a także od czasu do czasu razem coś wspólnie ugotować. Udając się w kierunku wyjścia mijamy – salę konferencyjną wraz z mniejszym gabinetem. Oba te pomieszczenia są również przeszklone i służą do spotkań między członkami zespołu.

Czarna kuchnia – dla kogo?

REFORM Architekt
Źródło: materiały prasowe; fot. www.instagram.com/oh.storytellers2

REFORM Architekt to pracownia architektoniczna, założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. Iconic Award oraz European Property Awards Architecture. W tym ostatnim – dwa lata z rzędu domy jego projektu zyskały tytuł „najlepiej zaprojektowany dom w Polsce”. www.reformarchitekt.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków