Dark Living: Trend w świecie wnętrzarstwa | Design: Interior360 Mirella i Marcin | IH - Internity Home

Dark Living: Trend w świecie wnętrzarstwa | Design: Interior360 Mirella i Marcin

W sektorze projektowania wnętrz zawsze pojawiają się nowe trendy i style, które zmieniają sposób, w jaki projektujemy i urządzamy przestrzenie mieszkalne. Po jasnych, pastelowych aranżacjach jednym z najbardziej fascynujących i niekonwencjonalnych trendów, który zyskuje coraz większą popularność, jest styl Dark Living. Ten nowoczesny i odważny sposób aranżacji wnętrz wyróżnia się głębokimi kolorami, luksusowymi materiałami i tajemniczym klimatem. Żeby jednak nie wykreować wnętrza w konwencji mrocznego minimalizmu, a przy małej ilości okien było dużym ryzykiem, znajdziemy tu również dużo jasnych powierzchni. Takie właśnie miało być mieszkanie Inwestorki. Przedstawiamy Wam 82 metrowe mieszkanie w Olsztynie zaprojektowane przez Interior360 Mirella i Marcin.

 

Design: Interior360 Mirella i Marcin

Dla architektów ważne było połączenie elegancji i delikatnie mrocznej estetyki. Zastosowano ciemne brązy z głęboką czernią w akcentach, ale to jednak jasne kolory tworzą dla nich tło. Kolorystyka całego mieszkania krąży wokół kaszmiru, kakao, toffi i taupe. Nie chcieli stworzyć ponurego i smutnego otoczenia. Postawili na luksusową i ekskluzywną przestrzeń.

Oświetlenie jako kluczowy element

Bardzo ważną rolę we wnętrzach z ciemną oprawą jest starannie dobrane oświetlenie. W tych wnętrzach postawiono na ukryte źródła światła, ale i widoczne ozdobne lampy, które stanowią elementy przyciągające uwagę. Ciepłe, miękkie światło tworzy kontrast z ciemnymi kolorami, co nadaje wnętrzu ciepło i przytulność. Dodatkowo przy połączeniu ryflowanych frontów z ukrytym światłem, wnętrze zyskało dynamikę i głębię.

Design: Interior360 Mirella i Marcin

Przytulny minimalizm z luksusem

Styl Dark Living jest często określany jako minimalizm z luksusem. Choć wydaje się być prosty i ascetyczny, to właśnie w tych szczegółach tkwi bogactwo tego stylu. Minimalistyczne meble i prostota formy tworzą doskonałą oprawę dla luksusowych tkanin, materiałów i dodatków. W sypialni zależało architektom na prostych formach, ale ważne też było, aby wnętrze stało się przytulne. Prawie całą ścianę pokryto półwałkami wykończonymi welurem. Podłogę ocieplił miękki dywan a oprawa łóżka i miękki tapicerowany fotel magnetycznie przyciągają zmęczonych domowników po długim ciężkim dniu.

Design: Interior360 Mirella i Marcin

Mieszkanie zostało wyposażone w Internity Home Olsztyn – Zapraszamy!

Interior360 Mirella i Marcin

Mirella to chodzący uśmiech, rozsiewający dookoła radość i wdzięk, jej obecność wprowadza miły i twórczy nastrój. W projektowaniu łączy rozsądek dobieranych rozwiązań oraz kreatywność i świeżość proponowanych pomysłów. Każde zaproponowane rozwiązanie jest wynikiem co najmniej kilku rozmów z przyszłymi mieszkańcami lub o przyszłych mieszkańcach czy użytkownikach. Marcin to pragmatyk, który zawsze znajduje rozwiązania i pomaga Mirelli panować nad jej kreatywnością. Zawsze kieruje się pragmatyzmem i chłodnym osądem sytuacji. W projektowaniu pomaga w opracowaniu kosztorysów, harmonogramów. Podpowie też jak najlepiej dogadać się z ekipą remontową lub stolarzem. Czasem pełni też rolę inwestora zastępczego czy project managera podczas Waszego remontu.

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Patalas-Mazur

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków