Delikatna elegancja i ciepło w 125 metrowym mieszkaniu | Design: Studio Iskry | IH - Internity Home

Delikatna elegancja i ciepło w 125 metrowym mieszkaniu | Design: Studio Iskry

Mieszkanie 125 metrowe zlokalizowane na Ursynowie w niewielkim budynku z lat 90. wymagało remontu. Inwestorzy zgłosili się o pomoc do architektów Marysi Gajewskiej i Michała Niedośpiała z pracowni Studio Iskry. Pomimo sporego metrażu przestrzeń sprawiała wrażenie ciasnej i mocno podzielonej. Mieszkanie zostało gruntownie wyremontowane, a układ pierwotny pomieszczeń został zmieniony. Dzięki temu wnętrze stało się nowoczesną i funkcjonalną przestrzenią dla czteroosobowej rodziny.

 

Inwestorzy od samego początku zmian wiedzieli na czym im najbardziej zależy. Ich oczekiwania były bardzo sprecyzowane. Chcieli, aby ich mieszkanie stało się delikatnie eleganckie, ale jednocześnie przytulne i cieplejsze w odbiorze. Długie rozmowy, kilka propozycji zmiany układu funkcjonalnego pozwoliły na znalezienie najciekawszej opcji. Rozwiązania są zarówno funkcjonalne jak i estetyczne.

Ciepłe barwy

Projekt mieszkania opiera się na ciepłej palecie barw, różnych tonach bieli, beżu i szarości. Przeplatają się tu również kolory pistacjowe, jak fronty szafek w kuchni, czy mosiężna zabudowa okapu. Odnajdziemy tu również detale w postaci ratanu na meblach, dzięki temu architektom udało się dodać wnętrzu lekkości, pomimo dużej ilości frezowanych detali. Powstał znakomity miks, który dał wnętrze eklektyczne, nawiązujące do klasyki a jednocześnie odczuwamy tu dużo domowego ciepła.

Klasa i styl 

Brak górnych szafek wpuszcza do kuchni więcej światła i nadaje jej przestronności. Cała przestrzeń została perfekcyjnie zaprojektowana, a detale podkreślają jej wyjątkowy urok i styl.

Kuchnia z pistacjowymi szafkami i złotym okapem | Design: Studio Iskry

Salon z kominkiem

Przytulny i komfortowy salon stworzony do spędzania miłych chwil z całą rodziną. Tu znalazły miejsce dwie miękkie sofy, stolik kawowy oraz fotel z ratanowym oparciem. Całość zwieńczają złote fikuśne lampy marki Bolia. Na podłodze ułożono klasyczną drewnianą jodełkę.

Komfortowy salon | Design: Studio Iskry

Harmonijne wnętrze

Bardzo ciekawym elementem aranżacyjnym stała się w tym mieszkaniu zabudowa meblowa. Jest ona bardzo spójna i stylowo łączy korytarz, hol wejściowy oraz salon. Spełnia ona dużo funkcji a przy okazji ciekawie podkreśla wyjątkową aranżację. Garderoba od strony przedpokoju płynnie przemienia się regał na książki i rodzinne pamiątki. Punktem wyróżniającym się w holu są również drzwi wyjściowe, niczym portal. który został zaznaczony ciemnym kolorem.

Zabudowa meblowa | Design: Studio Iskry
Stylowa jadalnia | Design: Studio Iskry

 

Studio Iskry to interdyscyplinarna pracownia z Warszawy. Założyciele Marysia Gajewska i Michał Niedośpiał działają na pograniczu architektury, wzornictwa oraz scenografii. Współpraca z rzemieślnikami i artystami pozwalana na wszechstronne podejście do każdego projektu oraz kompleksowymi i oryginalnymi realizacjami. Iskry stawiają sobie za cel celebrowanie codzienności, tworzenie przestrzeni i obiektów nacechowanych jakością i długowiecznością. Intuicyjne podejście do projektowania pozwala na projekty ukształtowane przez potrzeby funkcjonalne, ciekawość oraz fundamentalne zainteresowanie człowiekiem jako użytkownikiem.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź