Dobry designu i ponadczasowe rozwiązania w 58 m mieszkaniu | Design: PRZESTRZENIE | IH - Internity Home

Dobry designu i ponadczasowe rozwiązania w 58 m mieszkaniu | Design: PRZESTRZENIE

58 metrowe mieszkanie zostało zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Komfortowe i funkcjonalne mieszkanie zainspirowane elementami japońskich domów wertykalnych, zostało zaprojektowane przez architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE.

Minimalizm – naturalnie harmonijny

Architekt Magdalena Daszkiewicz odwołuje się do japońskiej architektury wnętrz. Powstało wnętrze minimalistyczne, ale przytulne. Duży wpływ na to ma kolorystyka oraz materiały, szczególnie te naturalne. Wnętrza w stylu japońskim to przede wszystkim harmonia i minimalizm, które wynikają z oszczędności i zrozumienia, że to funkcja podąża za formą, a nie na odwrót.

Architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE | sesja Mikołaj Dąbrowski

 

„Do projektu wraz z moim zespołem wykorzystaliśmy stalową strukturę, będącą schodami i przestrzenią do przechowywania. W zabudowie znaleźliśmy miejsce dla kociej kuwety, lodówki i regał, który od strony dziennej mieści wiele książek właścicieli mieszkania. Pomimo zastosowania wielu praktycznych rozwiązań, konstrukcja zajęła bardzo mało miejsca” mówi architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE.

Mieszkanie znajduje się w apartamentowcu, więc dużą część powierzchni w projekcie zajmowały schody. Nie było miejsca ani na wygodną kuchnię, ani na część dzienną. Ciasna przestrzeń skupiona była wokół dużej klatki schodowej, co zaburzało przestronność zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej.

Materiały oraz design na dwóch kondygnacjach

Warto wspomnieć, że 58-metrowe mieszkanie to dwie kondygnacje – na dole część salonowo-kuchenna, u góry sypialniana. Górna część jest półotwarta z prywatną łazienką i pojemną szafą pełniącą rolę garderoby. Ciekawym rozwiązaniem są zastosowane materiały. Na ścianach znalazł się tynk naturalny, natomiast podłogę pokrył beton.

Architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE

Przechodząc na dół – z łatwością zobaczymy wyjątkowy design. Nad wyspą wisi wielokrotnie nagradzana lampa TRN polskiej marki PANI JUREK. Trójwymiarowe obiekty inspirowane malarstwem Tarasina mają prostą kaligraficzną formę, idealnie pasującą do tego wnętrza. Kluczowym elementem dolnej kondygnacji, który przykuwa uwagę, jest skórzana camelowa kanapa.

Architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski

NOWE KOLEKCJE PŁYTEK SOLOSS – W STRONĘ JAPOŃSKIEGO MINIMALIZMU

„Kanapa, wisząca lampa i wszystkie dodatki camelowe dodaliśmy, aby ożywiały wnętrze. Sam kolor jest mocno nieoczywisty, ale dodał wnętrzu energii i świetnie współgra z czarnymi elementami” dodaje Magdalena Daszkiewicz.

W całym projekcie warto zwrócić również uwagę na łazienkę – wolnostojąca wanna, czarna armatura i pistacjową zabudowę. A wszystko to na tle szarości i bieli. Dzięki temu ta przestrzeń jest ponadczasowa i pozwala na relaks. Nie jest przeładowana ilością dodatków, zdobień czy innych elementów.

Wszystko w myśl japońskiej sztuki projektowej. I o taki efekt końcowy właśnie chodziło – zespołowi pracowni PRZESTRZENIE zależało na stworzeniu miejsca do życia, które nie narzuca się formą, kolorami a jest idealną bazą do wypoczynku, czy spędzania czasu wolnego z najbliższymi.

Projekt: Nowe Ptasie

Design: Architekt Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE

Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski

PRZESTRZENIE to interdyscyplinarna pracownia architektoniczna założona w 2012 roku przez architektkę Magdalenę Daszkiewicz. W swoich projektach stawiają na kompleksowość i funkcjonalność rozwiązań. W pracowni powstają realizacje będące odzwierciedleniem realnych potrzeb inwestorów — niezależnie czy są to inwestycje prywatne, czy publiczne. W każdym przypadku podejście architektów jest indywidualne. A dzięki szerokim kompetencjom PRZESTRZENIE oferują swoje usługi w zakresie projektowania wnętrz prywatnych, kubatury, a także inwestycji z obszaru retail i HoReCa. www.przestrzenie.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków