DockYard Apartment | Design: Noomistudio | IH - Internity Home

DockYard Apartment | Design: Noomistudio

Industrialno-minimalistyczny styl zyskuje na popularności w świecie aranżacji wnętrz, łącząc surowość przemysłowych elementów z minimalistyczną elegancją. Projekt DockYard Apartment, autorstwa architekt Anny Burzyńskiej, założycielki pracowni Noomistudio, jest doskonałym przykładem harmonijnego połączenia tych dwóch estetyk.

Niepowtarzalny klimat

Pierwszym krokiem w tej podróży projektowej było dopasowanie projektu do specyfiki lokalizacji apartamentu. Usytuowany w okolicach Stoczni Gdańskiej, projekt ten miał oddać niepowtarzalny klimat otoczenia. Inspiracją stały się charakterystyczne dla tego obszaru czarne akcenty, zieleń nawiązująca do dźwigów stoczniowych oraz odcienie czerwieni, rudości typowej dla architektury gdańskiej.

 

Przestrzeń apartamentu, obejmująca salon z aneksem kuchennym, sypialnię i łazienkę, została zagospodarowana w sposób funkcjonalny i estetyczny. Podłoga i ściana za wezgłowiem sypialni wykonane z mikrocementu tworzą bazę, która doskonale współgra z resztą aranżacji.

Aneks kuchenny, będący integralną częścią salonu, został zaprojektowany z myślą o scaleniu przestrzeni. Zastosowanie charakterystycznego forniru kamiennego między szafkami kuchennymi a okapem nadaje całej przestrzeni spójność kolorystyczną, jednocześnie dodając jej wyjątkowego charakteru.

Dużą wagę przywiązała projektantka do detali, co widać m.in. w zastosowaniu rurek stalowych na półce ściennej w salonie, czy też w zastosowaniu szyby ryflowanej oddzielającej salon od sypialni. Wybór zielonej sofy z funkcją spania stanowi silny akcent kolorystyczny, nadający wnętrzu indywidualnego charakteru.

Meble na zamówienie

Wszystkie elementy zabudowy, od kuchni po łazienkę, są autorskiego projektu Anny Burzyńskiej i zostały wykonane przez lokalnego stolarza, co nadaje wnętrzu niepowtarzalności i oryginalności. Dbając o spójność wizualną, w projekcie wykorzystano oświetlenie jednej marki, co dodatkowo podkreśla minimalistyczny charakter aranżacji.

 

Wyeksponowanie długiego przedpokoju poprzez malowanie ściany wejściowej i sufitu na czarny kolor dodaje głębi przestrzeni salonu oraz nadaje wnętrzu ciekawego efektu wizualnego. Całość została uzupełniona starannie dobranymi dodatkami, które podkreślają loftowy charakter mieszkania, nie przytłaczając go swoją obecnością.

Przemysłowy design z eleganckim minimalizmem

Projekt tego mieszkania to doskonały przykład tego, jak połączyć surowość przemysłowego designu z elegancką prostotą minimalizmu, tworząc wnętrze o wyjątkowym charakterze i funkcjonalności. Anna Burzyńska Noomistudio, łączy tradycję tworzenia niebanalnych, ponadczasowych przestrzeni, które doskonale odzwierciedlają indywidualny styl życia klientów.

Szczególną uwagę zasługuje również projekt łazienki zastosowano wielkoformatowe płytki, które doskonale komponują się z pozostałymi elementami wykończenia.

Foto: INKADR Natalia Kaczmarek
Design: Anna Burzyńska Noomistudio 

Nazywam się Anna Burzyńska i jestem założycielką pracowni Noomistudio. Z wykształcenia jestem projektantką wnętrz. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa . Tworzę oryginalne a zarazem ponadczasowe wnętrza dostosowane do stylu życia klientów. Moim celem jest kreowanie niebanalnych rozwiązań podkreślających indywidualny charakter wnętrz. Każdy projekt traktuję jak nowe wyzwanie. Szukam nietuzinkowych rozwiązań, poświęcając dużą uwagę detalom, które według mnie dopełniają wnętrza, nadając im niepowtarzalny klimat.

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków