Dom 245 metrowy dla 4-osobowej rodziny | Design: Prodom - architektura i konstrukcja | IH - Internity Home

Dom 245 metrowy dla 4-osobowej rodziny | Design: Prodom – architektura i konstrukcja

Dom 245 metrowy, tu harmonia i ciepło są w pełni odczuwalne, a wnętrze odzwierciedla osobowość i zainteresowania mieszkańców. Wyjątkowa przestrzeń, która jest przemyślana pod względem indywidualnych potrzeb i upodobań każdej osoby zamieszkującej ten dom. To miejsce, w której odnajdziemy komfort i inspirację, pozwalając każdemu znaleźć swoje ulubione zakątki i spędzać czas w sposób, który sprawia im przyjemność.

Dom został zaprojektowany dla 4 osobowej rodziny. Pomieszczenia, które zostały zaaranżowane to 3 sypialnie, pokój TV, pokój hobby, salon z kuchnią, 3 łazienki, pomieszczenia techniczne.

Architekci  z pracowni Prodom – architektura i konstrukcja odpowiednio dobrali kompozycję barw, faktur i tekstur materiałów wykończeniowych oraz elementów dekoracyjnych, każdy detal został starannie przemyślany i dopasowany do oczekiwań i stylu życia mieszkańców. To właśnie te elementy wnoszą niepowtarzalność i charakter do wnętrza, które w konsekwencji staje się odbiciem osobowości i gustów domowników.

Hol | Design: Prodom – architektura i konstrukcja

W holu oświetlenie Sternlight system Archlines tworzy ciekawą liniową instalację, nadając wnętrzu nowoczesnego sznytu. Lustro umiejscowione w zjawiskowej drewnianej ramie ciekawie nadaje głębi przestrzeni.

Design: Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

Kuchnia i strefa dzienna

Kuchnia emanuje ciepłem i przytulnością, a jej główną cechą jest obfitość naturalnego światła, które wpada przez okna rozciągające się na całej długości szafek. To wnętrze emanuje harmonią i indywidualnością, zapewniając idealne miejsce do gotowania, jedzenia i spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

W centrum uwagi znajdują się drewniane szafki kuchenne, które dodają kuchni niezwykłego uroku. Ich ciepły kolor i naturalna tekstura doskonale współgrają z krajobrazem za oknem, tworząc harmonijną całość z otaczającą przyrodą. Szafki te są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, zapewniając dużo miejsca na przechowywanie naczyń, garnków i produktów spożywczych.

Czarne blaty stanowią interesujący kontrast w tej kuchni. Ich elegancja i nowoczesność doskonale równoważą ciepło drewnianych szafek. Blaty te nie tylko dodają stylu, ale także są łatwe do utrzymania w czystości, co jest ważne w każdej kuchni.

Kuchnia | Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

Każdy najmniejszy szczegół

Czarna armatura i oświetlenie to kolejne elementy, które wyróżniają tę kuchnię. Armatura dodaje nutkę nowoczesności, a czarne oświetlenie nadaje wnętrzu charakteru i elegancji. Te detale tworzą spójną estetykę, która przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu osobistego stylu.

Całokształt tej kuchni jest nie tylko funkcjonalny, ale również estetycznie przyjemny. To miejsce, w którym można cieszyć się gotowaniem, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz delektować się pięknem natury za oknem. Ta kuchnia jest prawdziwym sercem domu, które zachwyca swoim ciepłem i urodą. Ważną role odgrywają tu płytki o dekoracyjnym wzorze kamienia, wyspa oraz przesuwne naturalne drzwi do spiżarni. Meble mają stonowane tradycyjne drewniane fronty.

Oświetlenie technicznie polskiego producenta Sternlight doświetla strefę roboczą, a także salon, hol i inne pomieszczenia w domu. Nie był to przypadkowy wybór, gdyż oświetlenie tej marki zapewnia doskonałe światło, a także trwałość opraw jest bardzo wysoka. CASAMBI to intuicyjny system sterowania światłem. Można go podłączyć do istniejącej już instalacji elektrycznej i pozbyć się dodatkowych metrów przewodów. Technologia umożliwia włączanie i wyłączanie, a także ściemniania i rozjaśniania Każdej z opraw indywidualnie. Pozwala to na maksymalne dopasowanie natężenia światła do naszych aktualnych potrzeb, a to wszystko za sprawą aplikacji w naszym telefonie czy tablecie.

Jadalnia Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

Drewno inwestycja na lata

Drewniana podłoga to inwestycja na lata. Naturalnie starzejący się produkt, który łatwo poddać renowacji, jest wyborem świadomych inwestorów, którzy doceniają jakość i piękno zaklęte w naturze. Wybór padł na polską markę Charme Parquet. Ciekawym i nietuzinkowym zabiegiem aranżacyjnym jest to, że drewniane deski Charme Parquet znalazły się również na skosach sufitu w części dziennej.

 

Salon Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

Sypialnia i łazienka

Elegancka sypialnia została urządzona w ciemnych kolorach podobnie jak sąsiadująca z nią łazienka. Drewno, czerń oraz szarości tworzą wyjątkowy klimat. Ściany są pomalowane na głęboką szarość, która tworzy eleganckie tło dla reszty wnętrza. Na podłodze leży ciemny drewniany parkiet, który dodaje ciepła i przytulności do pomieszczenia. Łóżko zlokalizowane w centralnym punkcie sypialni.

Sypialnia Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

Cała ta aranżacja tworzy wyjątkowy, luksusowy klimat, który sprzyja relaksowi i wyciszeniu w sypialni, a jednocześnie zapewnia funkcjonalność i elegancję w łazience. Ciemne kolory nadają pomieszczeniom charakteru i głębi, a drewno dodaje naturalnego uroku. To idealne miejsce do odpoczynku i relaksu.

Strefa dziecięca

Łazienka dziecięca bawi kolorem i fakturą. Jest urządzana w odważnych energetycznych barwach. Płytki lastryko zostały fantastycznie zestawione z czerwonymi płytkami cegiełkami. Różowa pudrowa umywalka Hushlab ciekawie kontrastuje z czarną armaturą Lukka Black.

Pokoje dziecięce emanują kolorem, fantazja i przestrzenią. Oba są funkcjonalnie urządzone, zachęcają do twórczej zabawy i nauki oraz promują rozwijanie wyobraźni i zainteresowań dziecka. Kolory i dekoracje nadają pomieszczeniom charakteru i ciepła, a funkcjonalność jest kluczowa dla utrzymania porządku i organizacji w pokoju dziecięcym.

Pokój dziecięcy | Design: Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki
Pokój dziecięcy |Design: Prodom – architektura i konstrukcja | Foto: Adam Manicki

 

Design: Prodom – architektura i konstrukcja

Foto: Adam Manicki

Wnętrze domu częściowo wyposażone w salonach MO – Więcej Niż Wnętrza

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Żukowska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Joanna Maż

×

Magdalena Galant

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków