Dom stworzony do relaksu | Proj.: Hola Design | IH - Internity Home

Dom stworzony do relaksu | Proj.: Hola Design

Zanurzony w gęstwinie sosnowego lasu, domek wakacyjny pod Warszawą, to nowy projekt pracowni Hola Design. Wnętrze o powierzchni 80 m² jest esencją przytulności i elegancji, przywołującą skojarzenia z luksusowymi jachtami. To przestrzeń otulająca spokojem przyrody, gdzie zapomina się o całym świecie, a dotyk natury i zapachy lasu odczuwa się nie tylko na obszernym tarasie, ale również siedząc wewnątrz, w przestronnej strefie wypoczynkowej. Sercem projektu jest przeszklony salon, z dwóch stron całkowicie otwierający się na zieleń.

Po rozsunięciu okien, granice między wnętrzem a otoczeniem zacierają się, umożliwiając pełne doświadczanie otaczającej przyrody. Gdy pojawia się potrzeba większej prywatności, zasłony można zaciągnąć, tworząc ciepłą i intymną atmosferę. Kącik kominkowy dodaje uroku, sprawiając, że zimowe wieczory przepełnia magiczna atmosfera.

Hola Design Foto: Yassen Hristov

– Domek stanowi azyl, pozwalający właścicielom poczuć klimat podróży i wakacji. Dzięki przemyślanej aranżacji przenosi wspomnienia znad morza do zacisznego wnętrza wśród sosen. Stworzyliśmy miejsce relaksu, w którym nic nie kojarzy się z miejską codziennością –
mówi Adam Bronikowski, współwłaściciel Hola Design.

Hola Design Foto: Yassen Hristov

Wnętrze, zgodnie z upodobaniami właścicieli, nawiązuje do designu nowoczesnego jachtu

– Zaokrąglone ściany tworzą przyjazną i otulającą przestrzeń. Płynne i harmonijne linie wpływają na poczucie spokoju i relaksu. Mniej surowe niż ostre kąty, sprzyjają bardziej organicznemu odczuciu przestrzeni – wyjaśnia Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design. Wyoblone kształty pomagają też w integracji różnych stref – półokrągłe przegrody subtelnie oddzielają obszary funkcjonalne, tworząc łagodne przejścia i nie generując twardych, wizualnych barier. To sprzyja poczuciu przestronności, podkreślonej dodatkowo przez lustro, wypełniające całą ścianę kominkową.

W sypialni półokrągłe nisze tworzą intymne kąciki do odpoczynku lub czytania. Przytulność wzmacnia połączenie łukowatych kształtów z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień i tkaniny o miękkiej fakturze. Drewno o naturalnych, ciepłych tonach orzecha, na suficie i na ścianach w formie forniru, dodaje wnętrzom ciepła i wyrafinowanej estetyki.

Dzięki neutralnym barwom ziemi, takim jak beże, kremy, jasne brązy czy subtelne szarości, w we wnętrzach odczuwalny jest spokój i bliskość natury. Wieczorami, dobrze rozplanowane oświetlenie – zwłaszcza pośrednie i punktowe – podkreśla zaokrąglone formy, dodając przestrzeniom głębi.

Hola Design Foto: Yassen Hristov

Strefa kuchenna, sypialnia z niewielką szafą i łazienka z prysznicem zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń 80 m², jednocześnie zapewniając funkcjonalność i wygodę. Każdy element wnętrza został starannie przemyślany, aby stworzyć harmonijną, przytulną przestrzeń, idealną na wypoczynek.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków