Dom w Gdańsku Klukowie | IH - Internity Home

Dom w Gdańsku Klukowie

DOM W GDAŃSKU, KLUKOWO

Dom 120 metrowy został zaprojektowany przez pracownię Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, dla młodego mężczyzny. Wnętrze  jest pełne nowoczesnych rozwiązań, w którym goszczą naturalne materiały: drewno, czarny metal, forniry kamienne na frontach mebli, kamienie w łazienkach.  Mieszkanie utrzymane zostało w jasnej tonacji, choć – zgodnie z życzeniem klienta, mocne i ciemne kolory zostały wykorzystane w detalach oraz łazienkach.

Do mieszkania prowadzi przedsionek, w którym króluje podłoga z wzorem kamienia, jasne szafy oraz drzwi suwane pełnej wysokości pomieszczenia, które powodują że przestrzeń wydaje się większa. Wykonane na zamówienie drzwi i zabudowa stolarska pokrywają niemal całe ściany, skrywając niezbędną przestrzeń przechowywania.

Dom w Gdańsku Klukowie

Czarny marmur nie jedno ma imie - przyjdźcie do nas zobaczyć więcej!

Kolor biały oraz czarne detale płynnie przechodzą do kolejnych pomieszczeń. W salonie komponują się z tapicerowanymi meblami utrzymanymi w odcieniach szarości. Ciężkie zasłony oraz drewniane żaluzje powodują, że wnętrze salonu szybko może zamienić się w salę kinową, która była marzeniem klienta.
Tuż przy wejściu znajduje się grafika przedstawiająca Tatry oraz “pieniek” grupy Malafor, który dodatkowo nadaje naturalności. Ciemna ściana za telewizyjna nie tylko skrywa telewizor, ale umownie oddziela salon od pozostałych pomieszczeń.

Dom w Gdańsku Klukowie


Otwarta kuchnia nabrała “salonowego” charakteru dzięki fornirom kamiennym użytym na frontach szafek górnych. Dolna zabudowa utrzymana w kolorach ciemnego antracytu w kontrze do jasnych szaf z zabudową lodówki i piekarnika daje wrażenie graficznej kompozycji. Układ funkcjonalny kuchni został opracowany tak, aby półwysep zakrywał roboczą część
kuchni oraz zapraszał do spotkań przy blacie kuchennym.

Stół jadalniany stojący w sąsiedztwie półwyspu kuchennego wykonany z naturalnego drewna oraz metalu ociepla surowy klimat kuchni.

Dom w Gdańsku Klukowie


Na parterze domu znajduje się również niewielka łazienka z łaźnią parową. Tutaj zagościł prawdziwie męski charakter. Materiały wykorzystane w tym wnętrzu to kafle wielkoformatowe z wzorami surowego drewna oraz kamienia.

Dom w Gdańsku Klukowie


Wyjątkiem i zarazem akcentem kolorystycznym jest granatowa ściana na piętrze domu. Korytarz prowadzi do drugiej łazienki oraz trzech sypialni. Przestrzeń ta zachowana jest w odcieniach bieli, która pojawia się na ścianach i drzwiach wejściowych do pokoi.

Ważnym elementem jest czarna balustrada, która w bardzo prosty i graficzny sposób przełamuje biel klatki schodowej.

Dom w Gdańsku Klukowie

W drugiej łazience pierwsze skrzypce grają płytki ze wzorem kamienia oraz dębowe meble.
Niewątpliwie bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym są metalowe ramy powieszone w okolicy lustra, które pełnią rolę wieszaków na ręczniki. Czarne akcenty sprawiły, że łazienka nabrała indywidualnego charakteru. Ostatecznym dopełnieniem pieczołowicie zaprojektowanej kompozycji jest wykonane na
zamówienie lustro w asymetrycznym kształcie.

Dom w Gdańsku Klukowie


Sypialnia to wnętrze, w którym pojawia się najwięcej koloru, choć baza tego projektu opiera się na prostych i stonowanych rozwiązaniach. Betonowa ściana za telewizorem oraz na wezgłowiu łóżka, przełamana miękkim tapicerowanym zagłówkiem nadaje ciepła i przytulności. Z sypialni przechodzi się do garderoby zasłoniętej drzwiami suwanymi. Miejsce do przechowywania zarówno w garderobie jak i pod oknami połaciowymi zostało zabudowane w taki sposób aby było jak najmniej widoczne. Dzięki takim rozwiązaniom w szafy nie są widoczne i nadają lekkości wnętrzu.

Dom w Gdańsku Klukowie

 

typ: dom wolnostojący
lokalizacja: Gdańska Klukowo
projektowana powierzchnia: 120 m²
rok realizacji: 2020
projekt: Anna Lemanczyk, Sylwia Kowalczyk-Gajda (Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe)
zdjęcia: Hanna Połczyńska II Kroniki Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków