Dom w stylu nowoczesnym z mocnymi akcentami kolorystycznymi | Proj: Res Design | IH - Internity Home

Dom w stylu nowoczesnym z mocnymi akcentami kolorystycznymi | Proj: Res Design

Dwukondygnacyjny dom o powierzchni około 150 m2 zlokalizowany w Piasecznie pod Warszawą. Jego kontekst stanowią zabudowy jednorodzinne oraz tereny zielone. Wnętrza w tym domu mają ciekawy klimat, który stanowi swego rodzaju obraz malarski, w którym zachowano równowagę między światłem i cieniem, monochromatem i kolorem, a jednocześnie nadano im charakterystyczną ekspresję, szlachetność i nutkę luksusu. Za projekt odpowiada warszawska pracownia architektoniczna Res Design. 

Od samego wejścia do domu można poczuć, że nie zabraknie w nim odważnych rozwiązań i wyrazistych kolorów. W projekcie przeplata się ciemny brąz połączony z karmelem, granatem, bordo i turkusem.

Harmonia

Motywem, który spaja niemal wszystkie pomieszczenia jest ciemna drewniana podłoga, ułożona w klasyczną jodełkę. Robione na wymiar meble wykonane są z ciemnego orzecha, o takim samym odcieniu co podłoga. Sprawia to wrażenie, że niektóre meble „wyłaniają się” z podłogi, jak choćby ściana za TV. Ciemny dół zyskuje trzeci wymiar, co stanowi ciekawą grę kompozycyjną, wzmocnioną poprzez kontrast białych ścian i sufitu.

RES Design

Serce domu stanowi salon, połączony z kuchnią i jadalnią. Jest to pomieszczenie o największej powierzchni i dużej ilości światła, dzięki wielkim przeszkleniom. Stojący na środku słup konstrukcyjny stanowił niemałe wyzwanie dla zaprojektowania układu wnętrz. Potraktowano go jako w pewnych sensie „węzeł”, do którego trzeba dostosować ułożenie wyspy i jadalni. Z jednej strony stanowi „oparcie” dla hokerów przy wyspie, z drugiej pełni rolę funkcjonalnego przepierzenia, oddzielającego komunikację wokół kuchni z częścią jadalnianą.

RES DESIGN
RES DESIGN

Kuchnia, w kontraście do reszty mieszkania, zaprojektowana została w jasnych odcieniach, bieli i marmuru. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię tej strefy, do blatu roboczego kuchni włączono wyspę, o tej samej wysokości. Same blaty są dość wysokie, podyktowane wzrostem inwestorów. W wyspie wydzielono jeden korpus na przeszkloną lodówkę na wina, zaś dużą lodówkę ukryto za białymi frontami.

W jadalni umieszczono duży drewniany stół i drewniane krzesła. Wokół nich, dwie przeszklone ściany otwierają się na piękny widok zielonego ogrodu. Idealne miejsce na poranną kawę.

Strefa relaksu 

Strefa salonu otrzymała dwie miękkie sofy w kolorze karmelowym, które ożywiają wnętrze. Obok nich zaprojektowano dekoracyjną ścianę z ciemnego drewna z kominkiem, telewizorem i dwoma wnękami na kolumny audio, które mają drzwi w systemie otwierano chowanym, to oznacza, że po ich uchyleniu można je wsunąć we wnękę.

Przestrzenie komunikacji

Przedsionek, korytarz, klatka schodowa, podobnie jak strefa dzienna otrzymały ciemne drewno, a jej ściany wykończone zostały tynkiem dekoracyjnym z delikatną tintą różu, sufit zaś pozostał śnieżno-biały. Klatka schodowa stanowi kontynuację ciemnej podłogi, zaś balustrady, podobnie jak wszystkie elementy ślusarskie w domu, zostały wykończone grafitowym kolorem.

Obok klatki schodowej na parterze zaprojektowany został gabinet, który w założeniu Inwestora miał otrzymać nieco odważniejsze elementy dekoracyjne, takie jak tapeta z motywem roślinnym i ściana ze sztukaterią. Klimat tego wnętrza miał być ukłonem w stronę stylu klasycznego w nowoczesnym wydaniu.

Sypialnia na piętrze stanowi w pewnym sensie „osobny świat”. Zaproponowano w niej ściany i sufit jako nieco przyciemnione, tak aby stworzyć atmosferę odprężenia i wyciszenia, co nawiązuje do klimatu „jaskini” i pewnych pierwotnych instynktów, powrotu człowieka do jego bezpiecznego schronienia. Jedna ze ścian sypialni ma właśnie taki widok, jakby z wnętrza jaskini na dziki, tajemniczy krajobraz. Ściana vis a vis kontynentalnego łóżka ma wielkie przeszklenie, którego skala pozwoliła architektom zastosować ciemne kolory we wnętrzu. Szare tło za łóżkiem przełamane zostało zabudową w formie naturalnych drewnianych lameli.

Obok sypialni zaprojektowano łazienkę en suite i garderobę. Oba pomieszczenia nawiązują do ciemnych odcieni sypialni, w formie grafitowego sufitu i ciemnych płytek w łazience. Za wanną znajduję się ściana z płytek wyglądających jak pionowe drewniane deski, co również jest odniesieniem do ściany za łóżkiem w sypialni. Drzwi do obu pomieszczeń zaprojektowane są z przyciemnionego szkła.

Łazienka dla gości miała być bardziej dekoracyjna. We wnęce prysznicowej zaprojektowano turkusowe płytki w formie cegiełek w orientacji pionowej, co optycznie podwyższa pomieszczenie. Elementy ślusarskie i wylewki zaproponowano w złotym wykończeniu. Tłem dla tych elementów są jasne płytki podłogowe, biały sufit oraz meble stolarskie, które wykończone zostały w takim samym kremowym kolorze co w łazience en suite.

Pokój dziecka zaprojektowany został w klimacie pozostałych wnętrz, ale przy użyciu koloru jasnego błękitu. Ściana za łóżkiem wyłożona została miękkim tapicerowaniem na wysokość ponad dwóch metrów. Po przeciwnej stronie zaprojektowano zabudowę meblową z częściowo otwartymi półkami w formie dekoracyjnych, geometrycznych kształtów.

RES DESIGN
RES DESIGN

 Toaleta na dole została zaprojektowana w konwencji szarych kolorów z połączeniem ciemnego orzechowego drewna, analogicznego do podłóg i mebli w innych pomieszczeniach.

RES Design: Z wykształcenia architekci, działają głównie na polu projektowania wnętrz. Rzemieślnicy, którzy uważają, że projektując należy uwzględnić potrzeby klienta i stworzyć przestrzeń funkcjonalną, estetyczną i jednocześnie unikatową i nowoczesną.

Projekt: Julia i Rafał Jóźwiakowie / RES Design

Instagram: resdesign.eu 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków