Dom z Alicją w krainie czarów | Projekt: Madama | IH - Internity Home

Dom z Alicją w krainie czarów | Projekt: Madama

Mój ulubiony cytat z Alicji, „Nie jestem szalona. Moja rzeczywistość jest tylko inna od twojej”. I te właśnie słowa, oddają idealnie aranżację tego 160 metrowego domu. To kolejny niezwykły i nieszablonowy projekt pracowni architektonicznej MADAMA, który powstał w wyniku inspiracji powieścią „Alicja w krainie czarów”. 

Myślą przewodnią w domu są oczywiście motywy bajkowe. Sceny z Alicji pojawia się w dużym formacie w salonie, malowidło zdobi też łazienkę wyłożoną fantazyjnymi kaflami. Charakteru dodaje rustykalna szafka łazienkowa, na której ustawiono geometryczne lustro w subtelnej złotej ramie. Podobny motyw płytek odnajdziemy również w przytulnej kuchni. Zwróćcie uwagę na sufit, to również nawiązanie do bajki, nie wiesz czy stoisz na podłodze, czy podłoga jest nad tobą. W kuchni znalazł się również stolik, aby móc celebrować wspólne rodzinne posiłki.

Madama – projekt kuchni w 160 metrowym mieszkaniu
Salon projetku Madama
Łazienka zaprojektowana przez Madama
Łazienka zaprojektowana przez Madama

Na surowych ścianach apartamentu miejscami pojawia się sztukateria, a wraz z nią ramki i kwiaty doniczkowe. Bajkowy motyw wkracza również do pokoju dziecięcego. Dziecięce łóżeczko zdobi malunek tygrysa, żyrandol zaś przypomina latający balon. Głównym materiałem użytym w pomieszczeniu jest jasne drewno, które tworzy przytulną, ciepłą atmosferę.

I jeszcze jeden cytat z Alicji  „Jeśli nie myślisz, to nic nie mów”. Miłego dnia!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków