Dom z dużymi przeszkleniami | DESIGN: PAWEL LIS ARCHITEKCI | IH - Internity Home

Dom z dużymi przeszkleniami | DESIGN: PAWEL LIS ARCHITEKCI

Dom jednorodzinny w Józefowie przy ul. Orzechowej został zaprojektowany na niewielkiej działce z ograniczoną powierzchnią zabudowy i linią zabudowy wycofaną 10m od granicy działki. Takie warunki wpłynęły na zwarte i podłużne uksztaltowanie jego bryły.

DOM NA ORZECHOWEJ w Józefowie | PAWEL LIS ARCHITEKCI

Dom został harmonijnie wkomponowany pomiędzy drzewa, tworząc elegancką i dyskretną formę architektoniczną. Elewacja budynku została obłożona ciemnym, szaro-beżowym gresem oraz antracytową blachą. Dzięki temu jego nowoczesny i minimalistyczny wygląd dobrze koresponduje z odcieniem kory otaczających drzew. Układ bryły domu oraz duże przeszklenia umożliwiają naturalne doświetlenie wnętrz i jednocześnie zapewniają prywatność dla jego mieszkańców.

DOM NA ORZECHOWEJ w Józefowie | PAWEL LIS ARCHITEKCI

Parter o wysokości 3m mieści salon z jadalnią, otwartą kuchnie oraz gabinet. Pozwala to na wygodną organizację życia codziennego. Gabinet, który służy także do codziennej pracy został umiejscowieny przy wejściu do domu. To umożliwia przyjmowanie gości bez konieczności przechodzenia przez całą strefę dzienną domu. Duży taras od strony salonu nie został zadaszony z powodu dużej ilości wysokich drzew, które w naturalny sposób osłaniają to miejsce przed nadmiernym nasłonecznieniem.

DOM NA ORZECHOWEJ w Józefowie | PAWEL LIS ARCHITEKCI

Na piętro prowadzą ażurowe schody. Zostały zamontowane na ścianie z surowego betonu architektonicznego. W tym celu ścianę biegnącą przez dwie kondygnacje specjalnie przygotowano i zabezpieczono już na etapie stanu surowego. Schody i korytarz na piętrze zostaly doświetlone przez okna od strony wejścia.

Na piętrze znajdują się sypialnia z łazienką, dwa pokoje, łazienka i pralnia, zapewniając domownikom intymność i spokojny wypoczynek.

Okna zostały wykonane w systemie aluminiowym, elewacja została obłożona gresem i panelami z blachy typu alucobond. Dom posiada dwustanowiskowy garaż i jest zasilany jest przez pompę ciepła. Na dachu zamontowano panele słoneczne.

DOM NA ORZECHOWEJ w Józefowie | PAWEL LIS ARCHITEKCI
DOM NA ORZECHOWEJ w Józefowie | PAWEL LIS ARCHITEKCI

AUTOR: mgr arch. Paweł Lis
WSPÓŁPRACA: mgr arch. Karolina Osuchowska

KONSTRUKCJA: PRONAZ
FOTO: Radek Gałczyński

Liderem i właścicielem pracowni PAWEŁ LIS ARCHITEKCI jest mgr inż. arch. PAWEL LIS, który ukończył Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej pod kierunkiem prof. inż. arch. Bolesława Kardaszewskiego. Zespół przygotowujący projekty budowlane to doświadczeni architekci wraz z branżystami. Biuro świadczy kompletną usługę związaną z opracowaniem projektu architektoniczno-budowlanego w celu uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski nad inwestycją.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków