Dom z miedzianą ścianą | Proj: Butterfly Studio | IH - Internity Home

Dom z miedzianą ścianą | Proj: Butterfly Studio

 

Piękny dom w Warszawie, który został zaprojektowany przez kreatywne studio architektoniczne Butterfly Studio zachwyca w każdym calu. Właściciele lokum mieli marzenie, aby ich osobowości płynnie łączyły się z miejscem, w którym mieszkają.

110 metrowy dom, był wyjątkowym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem dla architektek z biura projektowego Butterfly. Inwestorzy byli otwarci na pomysły, rozwiązania i zestawienie kolorystyczne proponowane przez pracownię. Każde wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby opowiadało inną historię. Jednak pomieszczenia płynnie łączą się i tworzą spójną całość. Mieszkanie jest kolorowe, urządzone w dobrym i optymistycznym stylu.

Inwestorzy to młoda nowoczesna para, która pracuje w branży kreatywnej i często działają w domu. Architektki związku z tym postanowiły podzielić dom na strefy. Parter domu ma za zadanie pobudzać energetycznie, ale także ma wzbudzić ciekawość, żeby goście chcieli zobaczyć więcej.

Miedziana ściana

Głównym punktem przyciągającym uwagę jest miedziana ściana w kuchni. Inwestorzy uwielbiają ten materiał, z tego względu został on najbardziej wyeksponowany w nowoczesny, nietuzinkowy sposób. W kuchni, czyli w sercu domu pojawiła się łuska w tym odcieniu, do której perfekcyjnie pasuje odcień zieleni, granatu oraz różu. To kolory, które przenikają się ze sobą w całym domu.

 

Kuchnia z miedzianymi płytkami | Projekt Butterfly Studio

 

Geometria i faktury

Właściciele domu lubią geometrię oraz różne faktury. Z tego względu architektki podkreśliły wszystkie obłe formy w domu (włączniki, stoliki, lampy, łuski itd.) wpisując dodatkowo fornirowany okrąg w lamele za sofą. Widać go dopiero wtedy, kiedy staniemy pod odpowiednim kątem – ze strefy jadalni widzimy tylko antracytowe lamelki.

Strefa dzienna | Butterfly Studio

 

Na piętrze

Wchodząc na pierwsze piętro domu przekraczamy linię odpoczynku i wycieszenia. Dominują tu spokojne i naturalne barwy, które wprowadzają nas w stan relaksu. Klatka schodowa jest dosyć wąska, natomiast nawet w tej części został wprowadzony element zaskoczenia. Z tego względu ozdobami stały się przepiękne i kolorowe kinkiety marki MarketSet. W drodze na piętro towarzyszą im również ledy w podstopnicach. W całym domu zostały także zastosowane włączniki światła oraz gniazdka polskiej marki Vectis.

Tapeta w sypialni z różowym łóżkiem

Sypialnia została połączona z garderobą oraz łazienką. W tym pomieszczeniu króluje duże, wygodne łóżko w kolorze różowej waty cukrowej. Wspaniale kolor i kształt łóżka koresponduje z zieloną, tropikalną tapetą Wall & Deco. Lampy również nawiązują klimatem i obłością do całego wnętrza.

Sypialnia | Butterfly Studio

Łazienka w klimacie SPA

 

Łazienka przy sypialni, jest zdecydowanie odmienna od pozostałych wnętrz. Zaprojektowano w niej wolnostojącą wannę, klimatyczne oświetlenie oraz stonowane płytki. Mocnym akcentem w tym wnętrzu jest antracytowa płytka ułożona w jodełkę w strefie wannowej. Z tego względu w tym pomieszczeniu mamy dużą ilość klimatycznego oświetlenia, przy którym można odpocząć w wolnostojącej wannie. Nie zabrakło również miedzianych elementów, w tej łazience wybrano baterie marki Gessi.

 

Łazienka gościnna

Wisienką na torcie  jest łazienka gościnna. Inwestorzy dużo podróżują, marzeniem było, aby to wnętrze nawiązywało stylem do klimatu łaźni tureckiej. Z tego względu cała łazienka została wyłożona kamiennymi płytkami w odcieniach szarości. Na wejściu największe wrażenie robi podświetlona, orientalna tapeta w łuku. W przestrzeni prysznica znajdują się granatowe płytki w kształcie łuski nawiązujące do tych w kuchni. Blat oraz szuflady zostały wykonane ze spieku dobranego kolorystycznie do szarości płytek. Oczywiście nie zapomniano o miedzi – tym razem w tym materiale są kinkiety obok lustra.

 

 

Autorki – Joanna Felczuk oraz Anna Baranowska, właścicielki oraz projektantki wnętrz Butterfly Studio

Fotograf – Marcin Grabowiecki

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków