Pracownia Mazm zaprojketowała dom z recyklingu. Dom został zrealizowany w Warszawie, w dzielnicy zaplanowanej na wzór koncepcji miasta – ogrodu. Ten fakt – co podkreślają architekci – był dość istotny w procesie kształtowania się tego projektu architektonicznego.
Każdy projekt architektoniczny biura MAZM wynika nie tylko z potrzeb klienta, ale i szacunku do otoczenia. „Przestrzegamy zasad racjonalnego dysponowania zasobami i odpowiedzialnego, logicznego dochodzenia do najlepszych rozwiązań” – mówią członkowie zespołu MAZM. W tym kontekście projekt domu z elementów, pochodzących z recyklingu jest logicznym następstwem takiej filozofii.
„Dom z recyklingu” został wyróżniony w XIV edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2019 w kategorii “Feeling at home”. Jurorzy w uzasadnieniu werdyktu docenili „odważną propozycję rozbudowy domu z wyeksponowaniem surowych materiałów – betonu i cegły rozbiórkowej”.
Recykling w architekturze
Dom z recyklingu powstał z dwóch materiałów: betonu i cegły. Dzięki ich zastosowaniu architektom udało się opracować bryłę architektoniczną wpisującą się w okoliczną zabudowę, ale jednocześnie wyrazistą, indywidualną. Dzięki dość surowemu charakterowi budowla zyskała specyficzny klimat – jej unikatowość jest widoczna na pierwszy rzut oka.
Cegłę pozyskano z recyklingu, z rozebranego domu z zachodniej części Polski, skąd pochodzą inwestorzy. Materiał zainspirował projektantów do nadania nazwy – Dom z recyklingu.
Największy wybór płytek znajdziesz w naszych salonach - przyjdź!
Oświetlenie zewnętrzne - wybierz w naszych salonach!