Dom z recyklingu - znakomity projekt pracowni Mazm | IH - Internity Home

Dom z recyklingu – znakomity projekt pracowni Mazm

Pracownia Mazm zaprojketowała dom z recyklinguDom został zrealizowany w Warszawie, w dzielnicy zaplanowanej na wzór koncepcji miasta – ogrodu. Ten fakt – co podkreślają architekci – był dość istotny w procesie kształtowania się tego projektu architektonicznego. 

Każdy projekt architektoniczny biura MAZM  wynika nie tylko z potrzeb klienta, ale i szacunku do otoczenia. „Przestrzegamy zasad racjonalnego dysponowania zasobami i odpowiedzialnego, logicznego dochodzenia do najlepszych rozwiązań” – mówią członkowie zespołu MAZM. W tym kontekście projekt domu z elementów, pochodzących z recyklingu jest logicznym następstwem takiej filozofii.

 „Dom z recyklingu” został wyróżniony w XIV edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2019 w kategorii “Feeling at home”. Jurorzy w uzasadnieniu werdyktu docenili „odważną propozycję rozbudowy domu z wyeksponowaniem surowych materiałów – betonu i cegły rozbiórkowej”.

fot. Igacy Matuszewski dla MAZM

Recykling w architekturze

Dom z recyklingu powstał z dwóch materiałów: betonu i cegły. Dzięki ich zastosowaniu architektom udało się opracować bryłę architektoniczną wpisującą się w okoliczną zabudowę, ale jednocześnie wyrazistą, indywidualną. Dzięki dość surowemu charakterowi budowla zyskała specyficzny klimat – jej unikatowość jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Cegłę pozyskano z recyklingu, z rozebranego domu z zachodniej części Polski, skąd pochodzą inwestorzy. Materiał zainspirował projektantów do nadania nazwy – Dom z recyklingu.

fot. Igacy Matuszewski dla MAZM
fot. Igacy Matuszewski dla MAZM

 

Oświetlenie zewnętrzne - wybierz w naszych salonach!

 

Chcesz urządzić swój dom? Przyjdź do nas – zrobimy to za Ciebie – zobacz adresy naszych salonów: Warszawa, Kraków i Łódź! 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)