Domy na wodzie - nowoczesna odyseja łącząca innowację z przyrodą

Domy na wodzie – nowoczesna odyseja łącząca innowację z przyrodą

W urokliwej miejscowości Dąbkowice (woj. zachodniopomorskie) powstaje niezwykłe przedsięwzięcie: zespół pływających łodzi mieszkalnych na Jeziorze Bukowo. Ten malowniczy projekt jest owocem współpracy pracowni NOWA PRACOWNIA z firmą EKOSUN Koszalin.

Domy na wodzie
Proj.: NOWA PRACOWNIA

Łódź mieszkalna nowej generacji

W ramach projektu powstaną dwie wersje łodzi mieszkalnych. Pierwsza z nich to dwie bliźniacze nadbudówki umieszczone na platformie opartej na solidnych pływakach żelbetowych. Druga wersja to pojedyncza nadbudowa zamontowana na samodzielnym pływaku. Obydwa typy łodzi nie są wyposażone w tradycyjny napęd, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Konstrukcja nadbudowy wykonana jest z drewna klejonego HBE, co zapewnia nie tylko solidność, ale także estetykę. Wszystkie elementy nadbudowy, włącznie z wnętrzem, stolarką, instalacjami i wyposażeniem, powstają w fabryce w Koszalinie, co zapewnia wysoką jakość i efektywność procesu budowlanego.

Platformy, na których opierają się nasze domy na wodzie, są stabilizowane martwymi kotwicami, co pozwala na połączenie ich w części rufowej, tworząc niezależny pomost pływający. Mogą także stanowić odrębne wyspy dostępne jedynie z niezależnej łodzi, co otwiera nieograniczone możliwości eksploracji wodnego świata.

Domy na wodzie
Proj.: NOWA PRACOWNIA

Komfortowe i funkcjonalne wnętrze

Wnętrze każdej nadbudowy łodzi mieszkalnej zachwyca funkcjonalnością i stylem. W salonie znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny, dwuosobowa sypialnia oraz elegancka łazienka z prysznicem. Salon zapewnia wygodę i relaks dzięki dwuosobowej rozkładanej sofie, telewizorowi oraz opcjonalnemu kominkowi typu „koza”. Aneks kuchenny jest wyposażony w lodówkę podblatową, piekarnik z funkcją mikrofali, dwupolową płytę grzewczą, okap teleskopowy, zlew jednokomorowy i zmywarkę. Duże okno tarasowe otwiera wnętrze na otaczającą naturę, tworząc wyjątkową atmosferę.

Domy na wodzie
Proj.: NOWA PRACOWNIA

Sypialnia zachwyca pojemną szafą z przesuwnymi lustrzanymi drzwiami oraz przestrzenią magazynową pod łóżkiem. Świetlik dachowy pozwala na obserwację rozgwieżdżonego nieba, co tworzy niesamowitą atmosferę podczas nocnych opowieści. Łazienka to miejsce relaksu i odprężenia, wyposażone w narożnikową kabinę prysznicową, miskę ustępową na stelażu przyściennym oraz umywalkę z praktyczną szafką. Dzięki naświetlu dachowemu, wnętrze jest zawsze pełne naturalnego światła.

Proj.: NOWA PRACOWNIA
Proj.: NOWA PRACOWNIA

Wyjątkowe wykończenie

Domy na wodzie, oprócz swojego funkcjonalnego wnętrza, zachwycają również wykończeniem zewnętrznym. Na elewacjach zastosowano deskę romboidalną Thermory, nadając całości nowoczesny i elegancki wygląd. Taras, na którym można delektować się widokiem, został wyłożony ryflowanymi deskami tarasowymi Thermory. Balustrady relingowe ze stali ocynkowanej i lakierowanej oraz z linek nierdzewnych gwarantują bezpieczeństwo i styl.

Proj.: NOWA PRACOWNIA

 


Zespół projektowy: Arch. Małgorzata Waszkiewicz; Arch. Waldemar Waszkiewicz

www: https://www.nowapracownia.com/

Więcej o inwestycji: https://apartamentynawodzie-bukowo.pl/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków