Dwupoziomowe 68 metrowe mieszkanie | Proj: PRZESTRZENIE | IH - Internity Home

Dwupoziomowe 68 metrowe mieszkanie | Proj: PRZESTRZENIE

 

Zanim zacznie projektować wnętrze poznaje jego przyszłych mieszkańców, nigdy też nie rezygnuje z zobaczenia miejsca, którego dotyczy projekt. Architektka Magdalena Daszkiewicz niezwykle świadomie podchodzi do procesu projektowania wnętrz. Musi zrozumieć potrzeby Klientów, ale jednocześnie dostrzec co dane miejsce w sobie kryje. Lubi te momenty. Rozmowy, obserwacje, bo właśnie wtedy powstają prawdziwe wnętrza. Nie skopiowane z katalogu, bezosobowe. Takim przykładem jest najnowszy projekt pracowni PRZESTRZENIE – mieszkanie w Krakowie.

Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 68 m² to przestrzeń, która została zaprojektowana „do życia”. Magdalenie Daszkiewicz udało się stworzyć projekt mieszkania, z którego nie chce się wychodzić. Jest autentyczne, idealnie pasuje do właścicieli. A na pewno jest świetnym przykładem jak drewno potrafi zbudować charakter całego wnętrza i jak genialny duet tworzy z naturalnym światłem.

PROJ: PRZESTRZENIE

Drewno i światło

Nie traci na popularności, uniwersalność jego wykorzystania i wręcz idealnego dopasowania do każdej przestrzeni to ogromna zaleta drewna. W tym mieszkaniu, gdzie światło odgrywa kluczową rolę – drewno dopełnia wnętrze znakomicie. Naturalne oświetlenie jeszcze bardziej podkreśla różne, zastosowane w projekcie wybarwienia. Dzięki temu wnętrze żyje.

PROJ: PRZESTRZENIE

Właścicielka jest zakochana w drewnie – w jego zapachu, kolorze i strukturze. Chciała, żeby to wnętrze do niej pasowało” – mówi architektka Magdalena Daszkiewicz. „Ja cenię sobie prawdziwość materiałów, ich autentyczność. Stronię od imitacji, dlatego doskonale się rozumiałyśmy. Kiedy tylko przekroczyłam próg tego mieszkania, wiedziałam, że drewno świetnie odda charakter właścicielki i sprawdzi się jako główny element wystroju tego wnętrza. Stąd też pomysł na drewniane meble, podłogę oraz zabudowę kuchenną, która płynnie przechodzi w schody” – dodaje architektka. 

PROJ: PRZESTRZENIE

Zabudowa kuchenna, o której wspomniała Daszkiewicz — jest bardzo mocnym akcentem w tym mieszkaniu. Mimo że znajduje się pod schodami to jest niezwykle funkcjonalna. Do tego miedziana armatura i czarne elementy jak blat, czy uchwyty powodują, że wszystko dobrze ze sobą współgra. W tym również z meblami przy stole. Architektka odważnie postawiła na różnorodność, jeśli chodzi o styl krzeseł i sam kolor stołu, ale łącznikiem pozostaje tu drewno. Drewno, które świetnie wygląda w różnych zestawieniach kolorystycznych. Tuż obok mijamy część wypoczynkową z wyrazistym akcentem w postaci fotela wybranego przez właścicielkę mieszkania.

PROJ: PRZESTRZENIE

Home office i konsekwencja

Magda Daszkiewicz lubi wykorzystywać przestrzeń do maksimum, więc kiedy zobaczyła, że ma do zagospodarowania niewielki kącik na antresoli – wiedziała, że idealnie sprawdzi się jako miejsce do pracy. Drewniana zabudowa, czyli dużo miejsca do przechowywania, biurko, fotel i powstała komfortowa strefa home office.

Motyw drewna jest obecny również w sypialni właścicieli. Łóżko, komoda, skrzynia i podłoga. Wszystko utrzymane w podobnym stylu i spójne. Wszystko „jakieś”. Warto zwrócić uwagę na konsekwencję architektki. Obok drewna – spójność to druga zauważalna cecha tego wnętrza. Przykład? Łazienka. Połączenie bieli i znowu drewna.

PROJ: PRZESTRZENIE

 

PRZESTRZENIE to interdyscyplinarna pracownia architektoniczna założona w 2012 roku przez architektkę Magdalenę Daszkiewicz. W swoich projektach stawiają na kompleksowość i funkcjonalność rozwiązań. W pracowni powstają realizacje będące odzwierciedleniem realnych potrzeb inwestorów — niezależnie czy są to inwestycje prywatne, czy publiczne. W każdym przypadku podejście architektów jest indywidualne. A dzięki szerokim kompetencjom PRZESTRZENIE oferują swoje usługi w zakresie projektowania wnętrz prywatnych, kubatury, a także inwestycji z obszaru retail i HoReCa. www.przestrzenie.pl

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków