Dwupoziomowe wakacyjne mieszkanie z elementami stylu zakopiańskiego

Aranżacja mieszkania w Białce Tarzańskiej łączy w sobie proste formy, dobry styl oraz barwy. Przestrzeń stawiała duże wyzwanie dla projektantek z pracowni  Studio 4 Design. Większość ścian to ściany kolankowe, a w każdym pokoju znajdują się skośne niskie sufity.

W niektórych pomieszczeniach wysokość sufitów to tylko 2,3 metra, lecz dzięki przemyślanej aranżacji nie odczuwamy różnic. Aby odwrócić uwagę od takiej ilości skosów zdecydowano się, że dominującym tematem będzie biały kolor, do tego wybrano białe drewniane podłogi, co pozwoliło wizualnie powiększyć przestrzeń i nadać lekkości całemu wnętrzu. Akcenty kolorystyczne takie jak tapeta, nasycony zielony oraz musztardowy kolor kontrastują z bielą i dodają indywidualności wystroju. Cały wystrój jest prosty, jednak odnajdujemy w nim dużo ciekawych detali i nietypowych pomysłów.

Mieszkanie w Białce Tatrzańskiej
Mieszkanie w Białce Tatrzańskiej

Wiele elementów w domu zostało wykonanych na zamówienie np. balustrada, która łączy dwa piętra i podkreśla wysokość pomieszczenia. 

Mieszkanie w Białce Tatrzańskiej

Styl łazienki jest spójny z resztą aranżacji. Biały kolor, drewniane akcenty w postaci szafki oraz piękne ręcznie robione drzwi ze wzorem jodełki, nawiązują do stylu zakopiańskiego. Wyzwaniem również był sam prysznic. Skosy nad nim nie pozwalały na zastosowanie typowych rozwiązań, stąd szyba i cała konstrukcja również zostały wykonane na specjalne zamówienie pod konkretny wymiar. Dopełnieniem całości są nietuzinkowe fugi w zielonym kolorze.

Mieszkanie w Białce Tatrzańskiej
Mieszkanie w Białce Tatrzańskiej

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków