Dwupoziomowy apartament na Powiślu | Proj: Modeko Studio | IH - Internity Home

Dwupoziomowy apartament na Powiślu | Proj: Modeko Studio

 

Dwupoziomowy apartament, zlokalizowany na warszawskim Powiślu zachwyca w każdym calu. To wyjątkowe wnętrze zaprojektowane przez Modeko Studio,  tworzą idealnie dopasowane kolory, faktury, sztuka i znakomite wzornictwo. W tym mieszkaniu nie ma nic przypadkowego.

Łączenie starej tkanki miasta z nowoczesnymi bryłami budynków to cecha charakterystyczna dzielnicy nad Wisłą, a także budynku, w którym znajduje się apartament projektu Modeko.Studio, w którym na stuletniej kamienicy nadbudowano trzy współczesne piętra.

Dwupoziomowy apartament projektu Modeko.Studio znajduje się we współczesnej części budynku. Ma około 77 metrów kwadratowych i zajmuje dwa piętra o analogicznej powierzchni i układzie. Niewątpliwą zaletą mieszkania są dwa tarasy, z których roztacza się wyjątkowy, oszałamiający widok na miejskie ogrody na dachu biblioteki.

O Modeko.Studio inwestorzy dowiedzieli się z polecenia przyjaciół. Chociaż apartament był urządzony i zamieszkały, bardzo zależało im, by z bezosobowego, nudnego szarego mieszkania wykończonego w standardzie deweloperskim stworzyć wnętrze dla dziewczyny, która stawia pierwsze kroki w branży mody.

Kuchnia jest niewielka lecz z dużym oknem, utrzymana w naturalnej kolorystyce z dodatkiem pasteli i kolorowego lastryko nad blatem roboczym. Ciepła również dodają naturalne drewniane elementy. W kuchni pod oknem znalazło się miejsce na okrągły stół Fameg ze stylowymi krzesłami.

Kuchnia Proj: Modeko Studio

Gdy architekci z Modeko.Studio po raz pierwszy zobaczyli apartament, był on de facto urządzony i zamieszkały. W żaden jednak sposób nie spełniał on wymogów estetycznych inwestorek i nie współgrał z młodą, romantyczną, artystyczną duszą właścicielki. Wnętrze, chociaż zaprojektowane funkcjonalnie i wygodnie nie miało wyrazu. Utrzymane było w chłodnej, bezosobowej kolorystyce, która spełniać miała wymogi wykończenia deweloperskiego, które z założenia powinno być dla “dla wszystkich i dla nikogo”. Pierwotne wykończenie wnętrza w żaden sposób nie nawiązywało do kolorystyki architektury za oknami, tak charakterystycznej dla opisywanego obiektu. Surowe, z betonowymi elementami było zbyt męskie. Czerń, szarość i biel w standardzie tworzyły nudną, niczym niewyróżniającą się przestrzeń, która wedle życzenia inwestorek miała zostać przemieniona w kolorowe, kobiece wnętrze, nieco magiczne, troszkę bajkowe i na pewno wyjątkowe.

Strefa dzienna wypoczynkowa to kwintesencja znakomitej umiejętności projektantki do łączenia różnych faktur i kolorów. W realizacji zastosowała różnego rodzaju tkaniny, zróżnicowaną kolorystykę oscylującą w klasycznej palecie barw, stylowe, artystyczne dodatki skłaniające się ku kobiecej estetyce oraz rośliny, które zawsze dodają wnętrzu swobody. Wygodny narożnik Sits Cloud doceniamy, gdy po całym dniu ciężkiej pracy możemy się na nim zrelaksować. 

Salon Proj: Modeko Studio

W salonie na honorowym miejscu stanął fotel Rm58 według projektu Romana Modzelewskiego, w ciekawym jagodowym kolorze, który znakomicie komponuje się z obrazami oraz niską komodą na metalowych nóżkach. 

Proj: Modeko Studio
 
Na niższej kondygnacji znajduje się strefa prywatna właścicielki, urocza sypialnia z dużym, wygodnym łóżkiem. Znalazło się również miejsce  do pracy. Na obu poziomach znajdują się identyczne tarasy z widokiem na Bibliotekę Uniwersytecką.  
 
 
 
Łazienka została zaaranżowana w odważny sposób z wykorzystaniem charakterystycznych kontrastujących kolorów. 
 
Łazienka Projekt Modeko
 

Architekci zdecydowali się nie wymieniać podłogi z trójwarstwowych desek, lecz jedynie je wycyklinować i zmienić kolor z chłodnego odcienia na cieplejszy, naturalny dąb. Kompozytowy blat kuchenny oraz białe fronty szafek kuchennych pozostały bez zmian.
 

MODEKO.STUDIO

Paweł Łęczycki, właściciel pracowni projektowania wnętrz Modeko.Studio jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych pracowniach architektonicznych.

W swojej pracy stawia na proste formy oraz intuicyjne rozwiązania. Stale doskonali  umiejętności i poszerza wiedzę. Regularnie odwiedza targi wnętrzarskie w kraju i na świecie. We współpracy z klientem najważniejsza jest dla niego szczerość oraz wzajemne zaufanie. Przy projektowaniu wnętrz inspirują go natura, ludzie i dobre emocje

 
projekt i realizacja: modeko.studio
zdjecia: Marcin Grabowiecki
stylizacja: Anna Tyślerowicz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków