Dwupoziomowy soft loft | Design: Weronika Połetek Venue Studio | IH - Internity Home

Dwupoziomowy soft loft | Design: Weronika Połetek Venue Studio

Mieszkanie dwupoziomowe 140 metrowe musiało przejść całkowitą przemianę. Układ developerski nie spełniał oczekiwań młodej bizneswoman. Na początku remontu architekt Weronika Połetek z pracowni Venue Studio postanowiła wyburzyć ściany i na nowo ustalić układ funkcjonalny mieszkania. Dzięki temu zabiegowi udało się powiększyć sypialnię. Zrezygnowano z zabudowanego pomieszczenia gospodarczego na rzecz dużej zabudowy szaf w otwartym korytarzu. To pozwoliło na całkowite otwarcie przestrzeni, która była dość klaustrofobiczna.

W przestrzeni dziennej na parterze wyburzono ścianę zamykającą klatkę schodową i umieszczono w tym miejscu ażurowe schody, które w połowie zostały wykonane jako wiszące.  Na przeciwnej stronie umieszczono na całej ścianie lustra, które powiększające dodatkowo przestrzeń.

Ocieplony styl industrialny

Mieszkanie swoim klimatem nawiązuje do stylu industrialnego, który został ocieplony welurowymi krzesłami w odważnych kolorach megenty oraz granatu. Właścicielka mieszkania jest osobą dynamiczną lubiąca podróże oraz miłe spotkania z przyjaciółmi. Jest pasjonatką sztuki, nowoczesnego designu oraz Street Artu. Dlatego wnętrze jest urządzone odważnie, z przyjemnym klimatem klubowym, na ścianach zawisły również neony.

Ukryta pralka

Na parterze znajduje się salon z kuchnią, garderoba przy wejściu, gabinet oraz łazienka. Na piętrze duża sypialnia oraz łazienka, pralnię umieszczono w korytarzu w zabudowie meblowej.

Ważnym elementem projektu są stalowa biblioteczka oraz barek, które były wykonywane wg. projektu na zamówienie, jako bardzo indywidualny i niepowtarzalny element wnętrza. Cała biblioteczka jest zapełniona pamiątkami z podróży, inspirującymi książkami i albumami oraz zdjęciami.

Motywem przewodnim oprócz odważnych kolorów były niesymetrycznie ulokowane pionowe pasy, które pojawiają się w wielu elementach – pasy dzielące ścianę luster, w  ściance stalowo- szklanej oddzielającej salon od kuchni z jadalnią, bibliotecze, barku. Specjalne miejsca znalazły też obrazy takich artystów jak Krzysztof Cichoń czy Anna Mierzejewska.

W celu zrównoważenia przestrzeni dziennej, w której bardzo dużo się dzieje, cały przedpokój został ujednolicony – drzwi do toalety oraz gabinetu zostały wykonane jako ukryte, a całość pokryta tynkiem dekoracyjnym imitującym beton architektoniczny przez firmę Art Walls.

 

 

www.venuestudio.pl

IG: _venuestudio/

 

Weronika Połetek projektant wnętrz 

Od zawsze pociągała ją sztuka w każdym wydaniu. Rysunek, design, muzyka, taniec. Jednocześnie z natury jest osobą zorganizowaną, lubiącą porządek. Dlatego kiedy weszła w świat architektury wnętrz wiedziałam, że będzie to jej życiowa pasją. Projektowanie w zgodzie z zasadami ergonomii oraz przepisami w połączeniu z wyobraźnią przestrzenną i plastyczną, prowadzi w miejsce, gdzie „sky is the limit”.

Wciąż jednak najważniejszą rzeczą w projektowaniu wnętrza jest jego odbiorca. Dlatego każdy projekt jest zupełnie inny, unikatowy. Odzwierciedla charakter mieszkańca, jego poczucie estetyki, lifestyle. Dobrze zaprojektowane wnętrze jest owocem wspólnej pracy architekta i odbiorcy.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków