Zielone drzwi i różowe akcenty w dwupoziomowym mieszkaniu | Design: Onuko | IH - Internity Home

Zielone drzwi i różowe akcenty w dwupoziomowym mieszkaniu | Design: Onuko

Mieszkanie 90 metrowe na Gocławku, zostało zaprojektowane z myślą o jednej osobie i dwóch kotach. Inwestorka zgłosiła się do pracowni ONUKO z inspiracjami, wśród których, miała niemal wyłącznie projekty czarno-drewniane. Jeden projekt był pełen kolorów. Właścicielka mieszkania bała się kolorystycznego szaleństwa, jednak po wielu rozmowach udało się ją przekonać do różowo drewnianej łazienki z zielonymi drzwiami. Dobre wyczucie architekt Karoliny Jackowskiej, zaowocowało nietuzinkowym projektem, gdyż zaproponowana stylistyka okazała się strzałem w dziesiątkę. Cały projekt mieszkania utrzymany został w tej kolorystyce.

 

Przytulne domowe ognisko

Architekt skoncentrowała się na stworzeniu przytulnego i domowego miejsca. Wybór komfortowych mebli, ciepłych kolorów i odpowiednich tekstyliów pozwoliło na podkreśleniu tej atmosfery. Starała się unikać zbyt surowych i chłodnych elementów, które mogłyby zakłócić tę aurę.

Wszystkie drzwi wewnętrzne są zielone, drewniana jest nie tylko podłoga, ale także sufit w wysokim na prawie 6 metrów salonie i we wszystkich pomieszczeniach na antresoli. Drewnem wykończone są też ściany. Róż za to pojawia się w małej łazience, na sofie, na zagłówku łóżka czy nogach wyspy kuchennej.

Funkcjonalne rozwiązania

Siedzisko przy oknie to doskonały pomysł. Rozwiązanie to zostało zaplanowano również z myślą o zimowych wieczorach i czytaniu książek. Siedzisko jest bardzo wygodne, a oświetlenie w tym obszarze jest dostateczne do czytania. Pełni również funkcję miejsca do przechowywania, to świetny sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu architekt wygospodarowała miejsce na przechowywanie przedmiotów kuchennych, oszczędzając tym samym przestrzeń w innych częściach domu.

Mocny czarny akcent

Jedynym czarnym akcentem w całym mieszkaniu jest kącik jadalniany pod schodami –  czarny jest stół, krzesła i wisząca nad nimi lampa.

Układ funkcjonalny

Według założeń dewelopera mieszkanie miało na parterze osobną kuchnię, małą łazienkę i nieduży choć bardzo wysoki salon ze schodami na antresolę.

Pracę nad układem funkcjonalnym rozpoczęłyśmy od otwarcia kuchni na salon. Poza tym zrezygnowałyśmy też ze ściany na antresoli, która dzieli gabinet od salonu. Dzięki temu powstało miejsce na ogromny, świetnie wyeksponowany regał na książki. Jest on przezierny i przepuszcza światło do gabinetu. W momentach, kiedy ma służyć jako pokój gościnny, regał można zasłonić zasłoną.

 

Sypialnia na antresoli

Pokój sypialniany całkowicie wpisuje się w harmonijnie zaprojektowane mieszkanie. Ciekawym akcentem jest różowy zagłówek, drewno oraz lustro nad łóżkiem.

Ciekawym rozwiązaniem są również ukryte w ścianach przejścia dla kotów, które są ulubieńcami właścicielki. Dzięki nim, pupile mogą swobodnie przemieszczać się po domu mimo zamkniętych drzwi.

Magia luster

Dużą rolę w tym projekcie odegrały lustra, które są niemal wszędzie – w kuchni na słupie, w gabinecie na ścianie, w sypialni za zagłówkiem i w obu łazienkach nie tylko nad umywalką, ale też na przeciwko siebie. Łazienka jest kolorowa lecz minimalistyczna.

 

Projekt: ONUKO Karolina Jackowska

Zdjęcia: Martyna Rudnicka

Stylizacja do sesji: Eliza Mrozińska

 

Karolina Jackowska pracownia OnukoRzuciła dla wnętrz media, w których pracowała kilka lat, przygotowywała i czytała radiowe serwisy informacyjne w RMF FM i Esce. Zaskoczyło ją to, że wiele umiejętności, które wyniosła z mediów, przydaje jej się także w pracy architekta. Zawsze szukała możliwości kreatywnego wyżycia się – studiowała fotografię, grafikę, ale dopiero wejście w trzeci wymiar pozwoliło je poczuć, że to jest TO. Skończyła  architekturę wnętrz i zmieniła dla niej całe zawodowe życie. Skupia się na detalu i projektuje minimalistycznie; tworzyć wnętrza oparte na kolorach natury, często monochromatyczne. Zapraszamy do kontaktu!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Magdalena Galant

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków