Dywany Jacaranda - luksusowe, wykonane ręcznie | IH - Internity Home

Dywany Jacaranda – luksusowe, wykonane ręcznie

 

Luksusowe dywany Jacaranda. Wykonane ręcznie.

Jacaranda Carpets to firma produkująca luksusowe dywany, która zapewnia swoim tekstyliom prawdziwy oryginalny charakter. Ręcznie robione, dostępne w naturalnych kolorach i przyjazne dla środowiska materiały stanowią idealne rozwiązanie dekoracji podłogi. Firma przy produkcji wykorzystuje bardzo pracochłonny proces tworzenia oraz naturalne włókna, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Metoda ta pozwala uwydatnić charakterystyczne tekstury i piękne naturalne kolory. Dywany słyną z wysokiej jakości, designu i niepowtarzalnego stylu. Wiele produktów firmy Jacaranda Carpets jak wspomnieliśmy wcześniej, jest wykonywanych ręcznie, tkanych na tradycyjnych drewnianych krosnach. Oznacza to, że nie wykorzystują elektryczności. Używają czystej wełny i naturalnych włókien, które w miarę możliwości pozostają niebarwione. 

Dywan Jacaranda

Każdy dywan przed wyjściem z fabryki jest sprawdzany wielokrotnie, aby upewnić się, że spełnia najwyższe standardy branżowe. Jednak niewielkie różnice w kolorze, splocie i gramaturze runa są nieuniknione. W końcu ich charakterystyczną cechą jest to, że nie wyglądają na produkowane maszynowo i masowo. Doskonale będą prezentowały się w mieszkaniu w salonie, jadalni lub sypialni. Można wykorzystać je również we wnętrzach komercyjnych.

Tkanie ręczne to sztuka, która wymaga czasu i umiejętności.

Dywany są tkane ręcznie – tradycyjnie, metodą supełkową, na krosnach i metodą tuftowania. Każdy model tkanego dywanu Jacaranda przechodzi przez co najmniej 130 wprawnych rąk, od farbowania i suszenia przędzy, nawijania szpulek, ręcznego tkania na krosnach, ścinania, ręcznego wykańczania i kontroli jakości. 

Dywany odznaczają się dużą wytrzymałością, gdyż włókna wełniane naturalnie są pokryte lanoliną, która zapewnia odporność na plamy. Do wytwarzania dywanów z połyskiem używa się naturalnych włókien takich jak jedwab i TENCEL™.  Dywany pięknie odbijają światło i oferują bogactwo połączone z oszałamiającą fakturą. Krawędzie tych pięknych dywanów są obszywane również ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Chcesz znaleźć idealny dywan do swojego projektu? Wybierz jeden ze stylów: ręcznie tkane dywany z połyskiem lub tkane dywany wełniane. Pełną listę kolekcji można znaleźć w salonach Internity Home 

 

dywan jacaranda

W jednym miejscu urządzisz cały dom, otrzymasz fachową pomoc na każdym etapie projektowania i urządzania. Koniecznie skontaktuj się z nami.

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Karol Gruszka

  Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków