Dywany do wnętrz w stylu naturalnym, organicznym | IH - Internity Home

Dywany do wnętrz w stylu naturalnym, organicznym

Wraz z rosnącą świadomością wpływu człowieka na środowisko naturalne coraz popularniejszy staje się styl naturalny, organiczny. Ten styl jest dla każdego, jest uniwersalny, a w małych mieszkaniach sprawdzi się doskonale ze względu na swój minimalizm. Stawiamy przede wszystkim na stonowaną kolorystykę jak beże, brązy, delikatne stonowane zielenie, szarości. Mogą pojawić się akcenty w kolorze spokojniej czerwieni, błękitu czy żółcieni. Oprócz doboru kolorystki bardzo ważnym elementem jest postawienie na jakość produktów. Nie wybieramy produktów, których produkcja i ich wytworzenie ma zgubny wpływ na środowisko. 

W domach gdzie stawia się na ekologię i zdrowie wybieramy dywany naturalne, które są wykonane w pełni z naturalnych włókien. Naturalność dywanów gwarantuje również ich trwałość, a także brak sztucznego zapachu, który często towarzyszy syntetycznym materiałom. Takie dywany oferuje nam producent Jacaranda

Dywany Jacaranda

Ręcznie wykonane włókna, naturalne kolory i materiały. Innowacyjne dywany, które powstają przy użyciu etycznych i przyjaznych dla środowiska praktyk produkcyjnych, bez uszczerbku dla jakości, wzornictwa lub stylu.

Jacaranda to m.in. dywany z Himalajów powstałe z czystego chińskiego jedwabiu lub wełny pochodzącej z wysokich płaskowyżów Tybetu. Subtelność naturalnych barw, które dopasowują się do szerokiej gamy wnętrz, zarówno współczesnych, jak i tradycyjnych. Mogą wyglądać stylowo, ale też ponadczasowo.

Wiele produktów firmy Jacaranda Carpets  jest tkanych ręcznie. Oznacza to, że nie wykorzystują elektryczności. Używają czystej wełny i naturalnych włókien, które w miarę możliwości pozostają niebarwione. Dywany są tkane tradycyjnie, metodą supełkową, na krosnach i metodą tuftowania. Każdy model tkanego dywanu Jacaranda przechodzi przez co najmniej 130 wprawnych rąk, od farbowania i suszenia przędzy, nawijania szpulek, tkania, ścinania, ręcznego wykańczania i kontroli jakości.

 

 

Studio.O. Organic Design

Projekt sypialni Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków