Eleganckie wnętrza domu jednorodzinnego w nowoczesnej odsłonie | IH - Internity Home

Eleganckie wnętrza domu jednorodzinnego w nowoczesnej odsłonie

 

KaimWork to architekci, których prac nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Ich nietuzinkowe podejście do projektowania wnętrz sprawia, że styl ten prezentuje się bardzo charakterystycznie i nowocześnie, a jednocześnie elegancko i modnie. Jedną z ostatnich aranżacji KaimWork jest 149-metrowy dom małżeństwa z dwojgiem dzieci. Zaprojektowany został z myślą o bardzo żywiołowej rodzinie prowadzącej aktywny tryb życia.

Dom został stworzony dla osób, które mają dwie małe córki oraz są aktywne zawodowo. Jednocześnie rodzina ta jest bardzo towarzyska, przez co w mieszkaniu często pojawiają się goście, zarówno rodzina, jak i przyjaciele. Założeniem projektu stała się więc wygoda i funkcjonalność domu, w którym wydzielono strefy idealne do podejmowania różnych aktywności. Architekci postawili na elegancję oraz na ciepłą, przyjemną dla oka kolorystykę. We wnętrzach dominują więc biele, szarości i beże, które współgrają ze sobą i prezentują się elegancko. Naturalne materiały użyte jako wykończenia ociepliły przestrzeń domu, a naturalne drewno dodało tu przytulności.

Wygodna strefa dzienna

Wejście do domu zostało zaprojektowane tak, by już we wiatrołapie móc poczuć zachwyt nad nowoczesnymi aranżacjami. Przekraczając próg 149-metrowego domu natknąć można się na elegancki, jasny korytarz. Wiatrołap jest jasny i przestronny, a będąc w nim doskonale widać to, co kryje się głębiej. Wszystko to za sprawą sporych przeszkleń, które dodają wnętrzu uroku, a jednocześnie rozdzielają te dwie strefy od siebie. Wiatrołap kieruje domowników do wnętrza dziennej strefy.

KaimWork | Przedpokój

Znajduje się tu przestronny salon, z dużą beżową sofą oraz oranżowym, oryginalnym siedziskiem. Nie mogło zabraknąć tu również ściany telewizyjnej. Tuż obok salonu znajduje się otwarta kuchnia połączona z niedużą jadalnią. Znalazł się tu obowiązkowo stół z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami, dzięki czemu rodzina może wspólnie jeść posiłki w miłej atmosferze.

KaimWork | Strefa Dzienna
KaimWork | Strefa Dzienna

To jednak w kuchni znalazł się punkt centralny strefy dziennej. Jest to kamienna wyspa kuchenna, której przedłużeniem jest wspomniany już drewniany, rozkładany stół. Zabudowa kuchenna wykończona została przy pomocy jasnej, lakierowanej płyty, a połączono ją z dolnymi szafkami o drewnianych frontach.

KaimWork | Kuchnia

Przytulne sypialnie dzieci i rodziców

Sypialnie, czyli strefy prywatne dostępne wyłącznie dla domowników, to z założenia najprzytulniejsze z wnętrz w tym domu. Korespondują one ze strefą prywatną, która stawia na jasną kolorystykę. Sypialnie zostały urządzone w bardzo modnym stylu, a architekci zadbali o wygodę domowników w maksymalnym stopniu. Wnętrze sypialni małżonków wypełniono stonowanymi kolorami, w beżowych odcieniach. Znalazło się tu duże, małżeńskie łóżko, obok którego zostały postawione nieduże nocne szafki. Zapewniło to wygodę oraz komfort małżonkom. Połączone zostały tu klasyczne elementy z elementami nowoczesnymi, przez co całość prezentuje się naprawdę świetnie i stylowo. Wyjątkowy charakter dopełniają sztukaterie oraz lustro.

KaimWork |

Pokój dziewczynek został zdominowany przez jasną kolorystykę. Przełamana została ona przy pomocy pastelowych kolorów. Wnętrze jest spójne kolorystycznie i pięknie koresponduje z innymi wnętrzami, jakie znajdują się w tym domu. Pokój został ożywiony za pomocą dużego zagłówka. Jego ładny, pudrowo-różowy kolor nadaje wnętrzu dziecięcego, przytulnego charakteru.  Bardzo ciekawym zabiegiem, który dodał pazura wnętrzu, a jednocześnie zapewnił charakterystyczny akcent, jest zastosowanie nietypowej zabudowy szafy z wyciętymi otworami w przyjemnych, błękitnych kolorach.

KaimWork |

Subtelne łazienki

W domu znajdują się dwie wygodne łazienki. To niezbędne dla zachowania komfortu całej rodziny. Dzięki temu małżonkowie mają swoją łazienkę, zaś dziewczynki swoją. Obydwa wnętrza cechuje minimalistyczna elegancja. W łazience małżonków architekci postawili na kontrastujące kolory. Ważnym elementem jest tu duże lustro, a także szafka z umywalką. W łazience zapewniono maksimum wygody – znalazła się tu zarówno miska WC, jak i bidet. Część prysznicowa została wydzielona przy pomocy eleganckiej tafli szklanej. Dzięki temu oraz dzięki użyciu prostych form wykończeniowych z eleganckimi grafitami na czele, wnętrze prezentuje się ponadczasowo i elegancko.

Z kolei w łazience dziewczynek postawiono na ożywione dekory. Pojawił się tu przede wszystkim piękny różowy kolor płytek. Róż ponadto znajduje się na szafce umywalkowej. To jednak nie koniec oryginalnych rozwiązań. KaimWork postawili dodatkowo na oryginalne płytki w ciapki. Znalazły się one zarówno na podłodze, jak i na jednej ze ścian. Dodatkowo zadbano o maksymalny komfort dzieci, zapewniając w łazience dostęp zarówno do wanny, jak i kabiny prysznicowej.

KaimWork |

 

Autorzy: kaim.work
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Tekst: Edyta Staniec

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków