Eklektyczna metamorfoza - IN THE JUNGLE | Design: Emilia Bogdanowicz | IH - Internity Home

Eklektyczna metamorfoza – IN THE JUNGLE | Design: Emilia Bogdanowicz

W cyklu „Metamorfoza Tygodnia” prezentujemy odważną przemianę 85 metrowej strefy dziennej z 35 metrową oranżerią oraz gabinetu. Jak wiadomo metamorfozy wnętrz są nie lada wyzwaniem. Przemianowanie pomieszczenia lub całego domu wymaga starannego planowania, decyzji dotyczących stylu, kolorów, mebli i dodatków, a także czasu i nakładu pracy. Mimo wyzwań, przemiana wnętrza jest satysfakcjonującym procesem, który pozwala na tworzenie pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Odzwierciedlają nasz styl życia i sprawiają, że czujemy się komfortowo i zainspirowani w naszym własnym domu. Aby w pełni cieszyć się udaną przemianą najlepiej oddać się w ręce specjalistów. Za metamorfozę prezentowanego wnętrza odpowiada architekt Emilia Bogdanowicz. 

Kiedy chcemy naprawdę odmienić swoje wnętrze, poprawić jego oświetlenie, proporcje, poczuć się komfortowo, dekoratorska re-aranżacja może okazać się niewystarczająca. Często potrzebne są holistyczne zmiany sięgające aż do struktury budynku oraz zbudowany na nowo układ funkcjonalny.

Design: Emilia Bogdanowicz

W przypadku tego projektu architekci z pracowni Emilia Bogdanowicz ARCHITEKT właściwie zdefiniowali potrzeby, postawili diagnozę i zaproponowali totalną metamorfozę. Zmiany, także budowlane, objęły powiększenie otworów okiennych, całkowitą wymianę instalacji i zupełnie nową propozycję wyposażenia.

Inspiracje podróżami

Jako że Inwestorzy kochają podróże, wnętrze przyjęło charakter eklektycznego. Ten styl najlepiej odpowiedział na potrzebę różnorodności tkanin, materiałów, wykończeń i dekoracji, często mających swoje własne historie. We wnętrzu pojawia się wiele podróżniczych smaczków, takich jak kinkiety opowiadające o afrykańskiej rodzinie, egzotyczne drzewko bonsai z historią dłuższą niż sięga pamięć naszych dziadków czy pełna słońca i zieleni oranżeria.

Design: Emilia Bogdanowicz
Design: Emilia Bogdanowicz

Świetnej jakości, skomponowane z wyczuciem, wyposażenie oraz duża ilość światła zarówno dziennego, jak i sztucznego, spowodowały, że wnętrze stało się lepiej doświetlone, bardziej przestronne i niezwykle osobliwe.

Odważna wizja architekta oraz otwartość Inwestora zapracowały we właściwy sposób. Zdjęcia „przed” i wizualizacje „po” nie pozostawiają wątpliwości, że ten duet okazał się strzałem w dziesiątkę.

Strefa dzienna przed metamorfozą

Emilia Bogdanowicz ARCHITEKT – Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od kilku lat członek Izby Architektów RP z uprawnieniami w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Działa lokalnie jako członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Mińsku Mazowieckim. Ma wieloletnie doświadczenie przy sporządzaniu wielobranżowych projektów koncepcyjnych i budowlano-wykonawczych branży architektonicznej. Regularnie uczestniczy w szkoleniach architektonicznych oraz śledzi bieżące trendy podczas targów i wystaw, mających na celu stałe podwyższanie kwalifikacji zawodowych. Jest pasjonatką detalu architektonicznego, współczesnych form przemysłowych i ogólnie pojętego PIĘKNA.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)