Esencja lata na starym Żoliborzu | Design: INSIDEarch Foto: Yassen Hristov | IH - Internity Home

Esencja lata na starym Żoliborzu | Design: INSIDEarch Foto: Yassen Hristov

Dziś chcemy Was zaprosić do wyjątkowego wnętrza, mieszkania znajdującego się w kamienicy na Starym Żoliborzu. Urokliwie miejsce o unikalnym charakterze, gdzie można cieszyć się spokojem i zielenią, pomimo bliskości centrum stolicy. Miejsce uważane za prawdziwy skarb, ponieważ oferuje harmonię i ukojenie w sercu od zgiełku miejskiego życia. Jest to również idealne miejsce dla osób, które chcą cieszyć się urokami przyrody, jednocześnie będąc blisko kulturalnych i rozrywkowych atrakcji dużego miasta. Klimatyczne uliczki i obrośnięte bluszczem wille tworzą uroczy krajobraz, który zachęca do spacerów i odkrywania nowych zakątków. Miejsca przyciąga miłośników fotografii i osób, które cenią sobie estetykę i historię architektury.

Klimatyczne mieszkanie

Klimat mieszkania urzeka, a każdy najmniejszy zakątek budzi zachwyt i zapada w pamięć na dłużej. Kuchnia ta, to nie tylko miejsce do gotowania, ale także do spędzania czasu z bliskimi i tworzenia wspomnień. Dzięki starannie wybranym detalom i harmonijnemu połączeniu stylu nowoczesnego z nutką retro, kuchnia jest nie tylko praktyczna, ale również przytulna i inspirująca. To miejsce, gdzie każdy posiłek staje się wyjątkowym doświadczeniem, a rozmowy trwają dłużej niż zwykle, bo nikt nie chce opuszczać tego uroczego zakątka mieszkania.

Zabudowy meblowe wykonane przez stolarza mają kolor budyniowy, odnalazły one niezwykłe porozumienie z zielonymi płytkami typu kit-ket, brązami, które nadają powagi oraz elementami złota, którego nie mogło zabraknąć. Meble w kolorze budyniowym, jak się okazało to doskonały wybór, który tworzy eleganckie i stonowane tło dla pozostałych elementów wystroju kuchni. Kolor ten jest uniwersalny i pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. Złote elementy dodają blasku, a z gorsecikami na podłodze tworzą niezwykły duet. Elementy te są wisienką na torcie. Dodają blasku i luksusu, tworząc wrażenie wyjątkowego miejsca.

Nasycone kolorami

Kolory jakie znajdziemy w mieszkaniu są niezwykle ciepłe w odbiorze. Mają magiczną moc, gdyż zachowują uczucie lata przez cały rok. Mają one ogromny wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniach, dlatego ciepłe odcienie są doskonałym wyborem.

 

W projekcie mieszkania na warszawskim Starym Żoliborzu chciałyśmy zachować jego wyjątkowy charakter kamieniczny, uzupełniając wnętrza o nowoczesne, proste wzornictwo, m.in. w formie lamp czy luster. W naszej pracy projektantek najważniejsze jest dla nas zachowanie spójności wnętrz, które projektujemy, z architekturą, i otoczeniem, w które są one wpisane dlatego też, każde z nich jest jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne – architektki INSIDEarch

 

Artystyczna łazienka

Łazienka tego mieszkania również zachwyca rozwiązaniami i pomysłami architektek. Jak same mówią uwielbiają pracę z metalem. Zawsze efekty są zaskakujące i za każdym razem inne. Ślusarze przy realizacji ich projektów, zawsze stają na wysokości zadania. Efekt patynowania mosiądzu na ścianie tej łazienki, wyszedł dokładnie taki, jaki wyobrażały sobie projektantki na etapie koncepcji wnętrz mieszkania na Żoliborzu. Stare w nowej urzekającej odsłonie.

Design: Katarzyna Putka i Kamila Chojnowska / INSIDEarch

Fot: Yassen Hristov 

 

Pracownia architektoniczna INSIDEarch tworzą projektantki, które najpierw połączyła przyjaźń, później pasja do wspólnego kreowania przestrzeni. Warszawska pracownia prowadzona przez Kamilę Chojnowską i Katarzynę Putkę specjalizuje się w realizacjach wnętrzarskich, choć ma w swoim portfolio również udane przestrzenie gastronomiczno-usługowe.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Magdalena Galant

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków