Funkcjonalny minimalizm na 35 metrach kwadratowych | IH - Internity Home

Funkcjonalny minimalizm na 35 metrach kwadratowych

Czasami wystarczą proste rozwiązania, by stworzyć piękne wnętrze. Nowoczesny minimalizm w mieszkaniu znajdującym się na nowopowstałym osiedlu 19. Dzielnica przy ul. Kolejowej na warszawskiej Woli doskonale wpisuje się w wyjątkowy charakter całej inwestycji. Wszystko za sprawą modnych akcentów w postaci mebli i dodatków. Wnętrze zaprojektowane przez Olgę Nowosad-Szewców z pracowni Decoroom zostało przemyślane jako całość. Pomieszczenia uzupełniają się stylistycznie, a przestrzenie przenikają się między sobą.

Mieszkanie ma charakter inwestycyjny i zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie, dlatego postawiono na uniwersalne rozwiązania, dzięki którym każdy przyszły lokator poczuje się tam jak w domu. Przestrzeń będzie idealna dla singla, który ceni niezależność i zależy mu na atrakcyjnej lokalizacji. Całe mieszkanie ma zaledwie 35 m2, dlatego architektka duży nacisk położyła na jak największą funkcjonalność przestrzeni.

Kuchnia na wymiar 

Mały metraż aneksu kuchennego wykorzystano maksymalnie dzięki zabudowie zaprojektowanej na wymiar przez Katarzynę Domańską z Decoroom Kitchen. Jest to świetne rozwiązanie dla mieszkań o niestandardowych wymiarach, które pozwala zachować pełnię funkcjonalności.

Aneks kuchenny połączony jest z salonem, w którym znajdziemy zarówno duży stół jadalniany, jak i miejsce do relaksu na wygodnej sofie. Na uwagę zdecydowanie zasługuje nieoczywisty pomysł na ścianę telewizyjną, wykonaną przez architekta wnętrz. W niekonwencjonalny sposób połączono ze sobą horyzontalną strukturę szafki z pionowym panelem, który jest wykonany z tego samego materiału co mebel. Jest to autorski pomysł architektki, która przy pomocy panelu meblowego i drewnianych listewek dodała do wnętrza nowoczesne urozmaicenie płaszczyzn. 

Mieszkanie w odcieniach szarości

Odcienie szarości pojawiają się w całym mieszkaniu. Te same płytki znajdziemy także w łazience, której niewielka przestrzeń została sprytnie powiększona przez duże lustro nad umywalką. By optymalnie wykorzystać metraż i stworzyć poczucie przestronności, wykorzystano kabinę prysznicową typu walk-in.

Zespół Decoroom wykonał meble łazienkowe skrojone na miarę niewielkiej łazienki. Lakierowana szafka podumywalkowa i zabudowa nad WC zostały wykonane z laminatu  – tego samego materiału, z którego powstała szafka rtv i ozdobne panele obok telewizora. W blat szafki wpuszczono prostokątną umywalkę, którą cechują prosta forma i funkcjonalny design — zupełnie tak jak całe mieszkanie. 

Flamingi w roli głównej

W kameralnej sypialni główną rolę gra zdecydowana, ciemna tapeta strukturalna Nakuru projektu Wonderwall Studio. To właśnie to wnętrze miało się wyróżniać i sprawić, że całe mieszkanie zapadnie w pamięć. Wyraziste, różowe flamingi wprowadzają do wnętrza ciekawy akcent kolorystyczny. Również tutaj nie zabrakło pojemnej szafy. 

Mieszkanie zawdzięcza elegancki wygląd prostym rozwiązaniom funkcjonalnym, takim jak zastosowanie kanałowych grzejników, które nie zabierają miejsca na ścianie. Ukryto także karnisze przy pomocy płyty g/k. Minimalizm, prostota i stonowane barwy sprawiają, że aranżacja całego mieszkania jest spójna, co dodatkowo podkreślono zastosowaniem w całym projekcie tych samych materiałów, takich jak laminat w salonie i łazience czy panele w holu, otwartej strefie dziennej i sypialni.

 

 

  • Powierzchnia: 35 m2
  • Lokalizacja: Warszawa, osiedle 19. Dzielnica
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Olga Nowosad-Szewców / Decoroom
  • Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków