Geometryczne wzory i karmelowa kuchnia | Proj: ZUTEREK ZBOINA ARCHITEKCI | IH - Internity Home

Geometryczne wzory i karmelowa kuchnia | Proj: ZUTEREK ZBOINA ARCHITEKCI

 

W dzisiejszym wpisie prezentujemy niezwykle kreatywny dom jednorodzinny 120 metrowy, należący do młodej pary z dzieckiem. Autorką projektu jest architekt Małgorzata Zboina z pracowni ZUTEREK ZBOINA ARCHITEKCI. We wnętrzu obserwujemy niezwykłą grę tekstur i wzorów oraz zastosowanie sporej ilości kolorów, wzajemnie się przenikających.

Fokus na kolor i geometrie

Głównym punktem wyjścia do stworzenia tego wyjątkowego wnętrza stała się graficzna płytka 41zero42 z serii ONE, która łączy w sobie oryginalne zestawienia kolorystyczne, geometryczne i zdobi posadzkę już od wejścia do domu. Ten element wyposażenia zaskakuje i pokazuje nam, że czeka nas podróż po niezwykłym wnętrzu. Łuki i zaokrąglenia na ścianie oraz szafie to harmonijnie nawiązanie do grafiki płytki podłogowej.

Strefa dzienna

Przechodząc przesz szklane drzwi w ramie w kolorze granatowym znajdujemy się w kuchni całkowicie otwartej na strefę dzienną. Kuchnia jest jasna z karmelową wysoką zabudową meblową. Ten kolor komponuje się niezwykle gustowanie z biało-czarnymi kamiennymi blatami oraz armaturą i zlewem w kolorze czarnym. Nad wyspą architekta Małgorzata Zboina zawiesiła lampy inspirowane wschodnią stylistyką i latami 80. &Tradition Formakami JH5. Całość dopełniają dodatki w formie porcelanowego osprzętu elektrycznego, ryflowanych uchwytów.

 

Na niewielkiej przestrzeni udało się połączyć dużą funkcjonalną jadalnię, która była priorytetem dla Inwestorów oraz strefę wypoczynkową . Dominują tu ceglane kolory, jasne beże, naturalne tkaniny i ciekawe mocne kontrasty. Na środku pokoju stanęła 3 osobowa beżowa sofa, okrągły stolik kawowy oraz granatowy puf. Oprócz zwieszanych lamp architekt zaprojektowała oświetlenie techniczne, które znakomicie doświetla dzienną strefę.

Schody prowadzące na piętro posiadają delikatną, geometryczną balustradę z drewnianym pochwytem.

Niebiesko ceglane WC

Na parterze znajduje się kolorowe WC, gdzie pojawiają się ceglaste płytki nawiązujące wzorem do strefy wejściowej oraz tektoniczne niebieskie Stripes z kolekcji Wow Design. Całość dekoruje bardzo charakterystyczna, kolorowa lampa. Projekt tego domu to ciekawa wycieczka po dobrym designu. Znakomicie dobrane kolory sprawiają, że dom stanowi wyjątkową kompozycję.

 

Projekt 120 metrowego domu: Małgorzata Zboina z pracowni ZUTEREK ZBOINA ARCHITEKCI

Wizualizacje Olena Babenko

Dom został częściowo wyposażony w Internity Home. Zapraszamy!

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków