Dom na skarpie z widokiem na Beskid Wyspowy | Proj: Górnik Architekci | IH - Internity Home

Dom na skarpie z widokiem na Beskid Wyspowy | Proj: Górnik Architekci

Pracownia Górnik Architects  została założona w 2009 roku przez Mateusza i Magdalenę Górnik. Studio zrzesza doświadczonych architektów oraz inżynierów branżowych, realizując kompleksowe projekty budynków mieszkaniowych, domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, budynków biurowych, hoteli, obiektów użyteczności publicznej oraz architektury przemysłowej.

Filozofia jaka przyświeca firmie to zamysł, że można kształtować przestrzeń i realnie wpływać na odbiór otoczenia. Wpisują swoje realizacje w kontekst regionu jednocześnie wychodząc poza ramy przewidywalności, dodając projektowanym budynkom indywidualny styl, zostawiając przestrzeń na ewoluowanie formy bryły i aranżacji wnętrz. Wierzą, że domy, tak jak i ich właściciele, muszą się zmieniać, bo transformacja oznacza życie.

Dziś przedstawimy jeden z wielu projektów, jest to dom, składający się z dwóch brył, spiętych szklanym łącznikiem. Został wybudowany na skarpie, z pięknym widokiem na Beskid Wyspowy.

Całkowicie przeszklona dwukondygnacyjna ściana salonu otwiera pomieszczenie na przestrzeń okalającą dom. Przeszklenia zastosowano w różnych miejscach bryły, dzięki temu zabiegowi niweluje się poczucie odizolowania. Dach pokryto częściowo oblicówką z modrzewia a także tynkiem. Przeszklony łącznik został pokryty blachą aluminiową malowaną proszkowo.

Gornik Architekci

Budynki pełnią oddzielną funkcję. Mieszkalną oraz drugi budynek to garaż, który od strony ogrodu stał się otwartym domem letniskowym. Pod głównym tarasem znajduję się piwnica 20 metrowa stanowi ona schowek do przechowywania rzeczy. Wysokie pomieszczenia, przestronne pełne naturalnego światła bez wielu podziałów.  Poddasze to strefa intymna, z garderobami, sypialniami i dwiema łazienkami. Na parterze mieszczą się pracownia, pomieszczenia gospodarcze, pokój gościnny, kuchnia, jadalnia z salonem i łazienka.

Bochnia - projekt Gornik Architekci

Gornik Architekci
Gornik Architekci

Gornik Architekci

Gornik Architekci
Gornik Architekci

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa