Harmonia, dobra energia i styl | Design: Ryzy Studio oraz Anna Sanetra | IH - Internity Home

Harmonia, dobra energia i styl | Design: Ryzy Studio oraz Anna Sanetra

Projekt mieszkania dla młodej, kreatywnej pary Karli, Kuby i ich synka Bruna został zrealizowany przez kolektyw projektowy w składzie Anna Frankowska, Sylwia Piwońska-Kubara i Anna Sanetra (Studio Zamysł). Aktualnie Anna i Sylwia kontynuują swoją działalność projektową w ramach RYZY STUDIO, natomiast Anna Sanetra pracuje w firmie Tamo na stanowisku Art Director & Set Designer.

Zmiany układu funkcjonalnego mieszkania

Pierwotny, deweloperski układ mieszkania na ostatnim, ósmym piętrze budynku, został zmodyfikowany w 100%. Całe przekształcenie wynikało z indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców, co doprowadziło do pełnej personalizacji mieszkania.

Zaoblona szafa w przedpokoju | Design: Ryzy Studio oraz Anna Sanetra

 

Wydzielenie funkcjonalnej strefy

W części dziennej wprowadzono zmiany, aby wydzielić funkcjonalne strefy, takie jak wejście, przestronny salon i kuchnia oraz przestrzeń komunikacyjna. Elementem charakterystycznym jest motyw łuków. Jeden z łuków pełni funkcję zielonego portalu prowadzącego do przedpokoju, drugi oddziela łazienkę, nadając przestrzeni miękkość i plastyczność. Trzeci łuk tworzy zaokrąglone szafki kuchenne, które wydają się przenikać z kuchni do jadalni.

Rozkład strefy prywatnej

Sypialnia i pokój dziecka zostały tak zaprojektowane, aby pomiędzy nimi znalazło się trzecie, niezależne pomieszczenie – domowe biuro. Biuro jest niewielkim pomieszczeniem, zamkniętym przesuwnymi drzwiami z ornamentowym szkłem. Istnieje także opcja całkowitego zasłonięcia, co dodatkowo wprowadza do strefy dziennej więcej światła dziennego.

 

Sypialnia | Design: Ryzy Studio

Strefa relaksu

Łazienka jest funkcjonalną przestrzenią z motywem łuku wewnątrz kabiny prysznicowej, nadającym pomieszczeniu oryginalny charakter. Zastosowano zieleń na kafelkach, szare terazzo, szkło ornamentowe oraz drewnianą szafkę pod umywalką.

Stonowana kolorystyka

Kolorystyka wnętrz opiera się na stonowanym różu, jasnej zieleni, beżu i naturalnym drewnie, co nadaje wnętrzom pozytywny wydźwięk. Wszystkie meble zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych celach, a przestrzenie ekspozycyjne, takie jak ażurowy regał w holu, witryny, półki kuchenne i regał RTV, zaplanowano konsekwentnie, aby pomieścić różne akcesoria hobbystyczne.

Strefa dzienna

Niewielka strefa w salonie pomiędzy oknem a kuchnią jest królestwem Karli, która jest również ilustratorką. Znajduje się tam spersonalizowany sekretarzyk z szufladą, gdzie powstają jej poetyckie dzieła.

Jadalnia | Design: Ryzy Studio oraz Anna Sanetra
Salon | Design: Ryzy Studio oraz Anna Sanetra

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków