Inspiracja tygodnia: marmur, drewno i złoto | proj. Colombe Design

Inspiracja tygodnia: marmur, drewno i złoto | proj. Colombe Design

Estetyka inspirowana Mid-century powraca w projektach architektów wnętrz. Wraz z nią zauważamy wzmożone zainteresowanie szlachetnymi materiałami, będącymi znakiem rozpoznawczym stylu z połowy XX wieku. Ponadczasowy charakter Mid-century, dla którego znamienna jest prostota i funkcjonalność, ale niepozbawiona elegancji i wyrafinowania, stanowi pomost między minimalizmem, a przytulnością. Echa tego niezwykłego okresu w architekturze wnętrz, widoczne są w projekcie autorstwa Colombe Design. Architekci stworzyli dom dla trzyosobowej rodziny, gdzie dominują jasne barwy, wybitny design, a przede wszystkim szlachetne materiały. To właśnie one będą motywem przewodnim dzisiejszej inspiracji tygodnia. Zapraszamy do niezwykłego wnętrza wypełnionego marmurem, drewnem i złotymi akcentami.

Colombe Design
Elegancka strefa dzienna. | Projekt: Colombe Design; zdjęcia: studio PION.

Marmur, drewno i złoto

Mieszkanie inwestorów jest bardzo duże, posiada powierzchnie 150m2. Aranżacja zaproponowana przez architektów uwypukla przestrzeń i otwarty układ. Zabieg miał na celu zaprezentowanie materiałów wykończeniowych i przeniesienie uwagi właśnie na nie. Bardzo dużą rolę odgrywa drewno, które nadaje przytulności. Architekci zdecydowali się na różne wybarwienia oraz zestawienie ze sobą odcieni zimnych i ciepłych. Jasna, chłodna dębina w postaci jodełki, pokrywa podłogę, wprowadzając jednocześnie reminiscencję francuskich kamienic. Natomiast do zabudowy kuchni wybrano drewno o cieplejszej, orzechowej barwie. Bardzo ciekawym zabiegiem jest zastosowanie subtelnego przepierzenia w postaci pionowych listewek, wydzielającego aneks kuchenny z części dziennej. 

Projekt: Colombe Design; Zdjęcia: studio PION.
Aneks kuchanny z subtelnym przepierzeniem. | Projekt: Colombe Design; zdjęcia: studio PION.

Obok drewna, dominującym materiałem jest marmur. Architekci z Colombe Design bez obaw łączą jego różne kolory i rodzaje. Kominek w części dziennej, zabudowany został białym kamieniem o szarych żyłkach, podczas kiedy w strefie kuchennej blaty i ściany nad nimi, pokryte są szarym marmurem. Tekstury te pojawiają się również w łazienkach mieszkania. W jednej z nich, blat szafki umywalkowej pokrywa piękny marmur o pomarańczowych odcieniach. Natomiast w drugiej, klasyczna Carrara wykorzystana jest do lamperii, zakończonej czarną listwą oraz obudowy wanny. Towarzyszy jej czarny kamień z białymi żyłkami, który stanowi blat szafki. Uzupełnieniem dominujących materiałów są złote elementy i dodatki, które podkreślają elegancję aranżacji. 

Różne oblicza marmuru. | Projekt: Colombe Design; zdjęcia: studio PION.

Architekci podkreślili rolę materiałów wykończeniowych, również poprzez różnorodność faktur. Część ścian pokrywa materiał z żłobieniami, który pięknie załamuje światło. Na ścianach pojawiają się także listwy, dzielące powierzchnie na swojego rodzaju panele. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że ściany i podłogi same w sobie są istotną częścią aranżacji. 

Prostota i funkcjonalność

Wykorzystanie szlachetnych materiałów jako podstawy aranżacji wnętrza, pozwoliło na ograniczenie wyposażenia. Co za tym idzie, każdy mebel jest dokładnie przemyślany i podkreśla piękno drewna oraz marmurów. Widać to szczególnie w strefie dziennej, gdzie w części wypoczynkowej znajduje się prostą, jasna sofa, uzupełniona dwoma fotelami. Jeden z nich otapicerowany jest tkaniną w typie bukla, która jest wręcz stworzona, by podkreślać elegancję Mid-century. W rogu stanęło piękne pianino, a cześć jadalnianą wyposażono w prosty drewniany stół, do którego dobrano krzesła o szarozielonej, welurowej tapicerce i złotym wykończeniu. Okiennice typu shutter stanowią integralną część aranżacji, podkreślając jej kamieniczny charakter.

Oryginalne lampy stołowe – praktyczna i piękna dekoracja wnętrza

Prosta i elegancka sypialnia. | Projekt: Colombe Design; zdjęcia: studio PION.

W sypialni również ograniczono ilość wyposażenia, stawiając na formę. Centrum stanowi łózko z zagłówkiem o delikatnym wzorze. Rolę stolika nocnego, pełni pomocnik o marmurowym blacie. Ciekawym akcentem jest wysoka komoda, której fronty przywodzą na myśl echa Bauhausu. Aranżację dopełniają dekoracyjne lampy, w tym piękny model IC w wersji podłogowej, marki Flos. 

Zainspiruj się projektem Colombe Design

Aranżacja mieszkania autorstwa Colombe jest przykładem wnętrza, w którym detal ma największe znaczenie. Podstawą są tu materiały wykończeniowe, które zazwyczaj pełnią rolę tła. Natomiast w tym przypadku uwypuklono piękno powierzchni drewnianych i subtelną elegancję marmuru, pozwalając im grac pierwsze skrzypce. Jednocześnie jest to świetna inspiracja dla każdego wnętrza, nie zależnie od stylu. Kamień i drewno są ponadczasowe, a upływający czas nadaje im szlachetności. Tworząc wnętrze wypełnione takimi materiałami i w jasnych barwach opartych na palecie neutrali, mamy pewność, że zawsze będziemy się w nim czuć dobrze. 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków