Inspiracje - jak szybko odmienić mieszkanie na wiosnę | IH - Internity Home
Projekt: Monika Idzikowska Wnętrza | Zdjęcia: Dariusz Majgier

Inspiracje – jak szybko odmienić mieszkanie na wiosnę

Zaledwie kilka dni dzieli nas od przyjścia kalendarzowej wiosny. Najwyższa pora pomyśleć o tym, jak można zmienić aranżację naszego wnętrza na najbliższe miesiące i to wcale nie dużym nakładem pracy. 

Kilka miesięcy przytłaczającej jesienno-zimowej aury, powoduje we mnie zmęczenie i chęć działania, potrzebuję zmian! Nie mogę się doczekać wiosennej aury i na pewno nie jestem w tym jedyna. Jeżeli tak samo jak ja nie możecie doczekać się kalendarzowej wiosny, to obudźmy wiosenny klimat w mieszkaniu. Najłatwiej osiągnąć to za pomocą żywych i jasnych kolorów, a także kilku ciekawych nowości ze świata designu. 

Oświetlenie – lampy podłogowe i stołowe

Lampy podłogowe pełnią funkcję oświetlenia uzupełniającego, najczęściej strefowego. Trudno wyobrazić sobie fotel czy sofę bez ich towarzystwa.  Jest to też ciekawy i prosty sposób na zmianę dotychczasowej aranżacji wnętrza. 

Jak wybrać lampę podłogową?

Jeśli chcemy odmienić wnętrze lampą podłogową warto zastanowić się nad funkcją i na co konkretnie ma rzucać swoje światło. Wiemy, że za pomocą światła można zdziałać cuda we wnętrzu. Możemy je optycznie powiększyć, zaakcentować lub schować pewne miejsca. Warto też pamiętać, że lampy podłogowe LED są bardziej żywotne niż standardowe żarówki.

Lampa to biżuteria naszego wnętrza

Lampy Brokis IVY dostępne jako lampy zwieszane ale również podłogowe stojące
Lampy Brokis IVY dostępne jako lampy zwieszane ale również podłogowe stojące

Lampy podłogowe z wysięgnikiem pozwolą swobodnie manewrować źródłem światła. Daje to możliwość ustawienia lampy tak, aby oświetlała ona konkretny punkt. Takie rozwiązanie będzie idealne w strefie przeznaczonej do pracy, na przykład obok biurka. Warto wówczas zdecydować się na lampy LED, które nie męczą oczu, jak zwykłe żarówki.

Na biurku mogą się także znaleźć małe lampki, które dodatkowo zapewnią odpowiednie oświetlenie. 

W przedpokoju możemy zainstalować bardzo ciekawą i multifunkcjonalna lampę Faro. Jest wieszakiem, który oświetli Wam wnętrze!

PUF 

Puf to idealny mebel dla osób, które często spotykają się ze znajomymi, lubią długie rozmowy i dobre towarzystwo. Są łatwe do przeniesienia, dzięki czemu możemy w łatwy i szybki sposób zmienić aranżację salonu lub innego pokoju. 

PROJ. LAVA PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
PROJ. LAVA PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
Z nutą Art Deco | Projekt Sow Archi Design

Klasyka w modnych kolorach

Styl klasyczny kocha jasne, stonowane kolory. Charakter wnętrz urządzonych w stylu klasycznym kreują także dodatki. Warto w tym sezonie zaszaleć i wprowadzić różowy do wnętrza. 

Kolory w warszawskiej kamienicy projekt Madama
Kolory w warszawskiej kamienicy projekt Madama
Kolory w warszawskiej kamienicy projekt Madama
Kolory w warszawskiej kamienicy projekt Madama

Łuki powrót do wnętrz

Nie musisz wybijać dziur w ścianach by wprowadzić łuki do projektu. Wystarczy wybrać jakiś element wyposażenia w tym kształcie, albo imitację w postaci nadruku, tapety czy namalowanego wzoru na ścianie. Oto kilka ciekawych wybranych motywów i sposobów na łuczki.

 

Jedni je kochają inni nienawidzą 

luki w dekoracji ściany

Płytki Marazzi ALLMARBLE WALL STATUARIO SATIN DECORO CLUB
Płytki Marazzi ALLMARBLE WALL STATUARIO SATIN DECORO CLUB

Tapety w łazience: Nowości!

Zastanawiacie się może nad tapetą zamiast tradycyjnego koloru na ścianie? Łazienka ze względu na swoje dość trudne warunki wymaga wykorzystania materiałów wysokiej jakości. Takich, które wykażą się nie tylko dużą wytrzymałością na wilgoć, ale również trwałością i wyjątkowym designem. Jak wszystkie te aspekty mają się do tapet, które coraz częściej zastępują w łazienkach płytki ceramiczne? 

https://www.inkiostrobianco.com/
https://www.inkiostrobianco.com/

Tapeta w porównaniu do płytek ceramicznych jest tanim sposobem na metamorfozę łazienki. Dzięki niej pomieszczenie będzie się prezentowało świeżo i lekko. 

https://www.inkiostrobianco.com/
https://www.inkiostrobianco.com/

Stylowe nowości do łazienki: 

Płytki Marazzi kolekcja Allmarble Wall oferuje oryginalne połączenia klasycznego piękna z innowacjami stylistycznymi. 5 kolorów w rozmiarze 40 x 120 cm o grubości 6 mm, w wyrafinowanych powierzchniach Lux i Satin, nowa struktura Pavé 3D wraz z dekorami i mozaikami, które tworzą dialog między cennymi marmurami i metalami.

Marazzi Allmarble Wall
Marazzi Allmarble Wall

 

JEŚLI CHCECIE URZĄDZIĆ SWÓJ DOM, KONIECZNIE PRZYJDŹCIE DO NASZYCH SHOWROOMÓW – KLIKNIJCIE I ZOBACZCIE ADRESY >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków