Interesujący i wyrazisty 100 metrowy dom we Wrocławiu | Design: Wojtyczka Pracownia Projektowa | IH - Internity Home dom

Interesujący i wyrazisty 100 metrowy dom we Wrocławiu | Design: Wojtyczka Pracownia Projektowa

Projekt wnętrz wrocławskiego 100 metrowego bliźniaka został wykonany dla energicznej i aktywnie spędzającej czas pary oraz ich dwóch kotów. Dzięki lokalizacji na obrzeżach miasta, dom posiada sporych rozmiarów ogród, który jest „przedłużeniem” salonu, a do wnętrz o każdej porze dnia wpada piękne słońce.

Zaprojektowanie wyrazistej, interesującej przestrzeni, to nie zawsze taka prosta sprawa. Spajając życzenia inwestorów i moje wyobrażenie wnętrz w spójną całość, staram się projektować z pewnym umiarem, żeby utrzymać wnętrze w dobrym smaku. Przy mnogości kolorów, wzorów, materiałów i faktur nie można zapominać o wprowadzaniu do wnętrza odrobiny oddechu, miejsc, gdzie wzrok może na chwilę odpocząć, aby po chwili znów zawiesić go na interesujących detalach. To jedna z moich fundamentalnych zasad projektowych – mówi Małgorzata Wojtyczka

Najważniejszy jest tu kolor…

Najważniejszą myślą przewodnią w projekcie miał być kolor. Inwestorzy pragnęli ciepłych, nasyconych kolorami wnętrz, które tętnią życiem. Małgorzata Wojtyczka z Pracowni Projektowej Wojtyczka stworzyła dla nich projekt, w którym przez cały rok panuje wiosna.
Sercem domu jest kuchnia, która znajduje się na parterze. Cała w błękitach z miedzianymi elementami, które dodatkowo podbijają kolor. Dekoracją na fartuchu kuchennym są oryginalne, geometryczne płytki, a na półwyspie widocznym już od salonu – ryflowana
podstawa również w kolorze niebieskim. Inwestorom zależało na stworzeniu strefy dziennej, w której będzie toczyło się życie. Połączyć salon z kuchnią, a także wydzielić miejsce na stół przy jednoczesnym odseparowaniu stref. Architektka zadziałała tu kolorem, tak aby w każdej strefie dominował inny.

Inspiracje stylem vintage

W salonie możemy zaobserwować inspiracje stylem vintage. Odnowiona przez inwestorów komoda została zaaranżowana na ścianie nawiązującej do boazeri, teraz w nieco bardziej współczesnym wydaniu. Całość salonu dopełnia musztardowa kanapa, która dobrze komponuje się z zielenią, a także błękitem. Jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy salonem a kuchnią.

Na podłodze zostały wykorzystane panele winylowe w ulubiony wzór inwestorów czyli jodełkę. W korytarzu, który prowadzi do salonu zaprojektowana została ukryta szafa, a w niej okrągłe otwory dla kotów. W ten sposób udało się sprytnie ukryć dla nich kuwety.

Piętro domu w stylu Art deco

Na piętrze domu panuje nieco inny klimat niż na parterze. Wnętrze łazienki oraz sypialni nawiązuje do stylu Art deco. Pomieszczenia są ciemniejsze, bardziej klimatyczne, wedle życzenia inwestorów. Mimo iż wnętrza są ciemne nie brakuje w nich kolorów. W sypialni
króluje łóżko w odcieniu brudnego różu, które podbija ciepłe tony tapety. Na kapeluszowej lampie, dla której tłem jest czarny sufit, została zawieszona pamiątka pary z podróży na Kubę. Dopełnieniem całego wnętrza jest ciemna winylowa podłoga.

Drewniane panele i pionowe lustra po bokach łóżka oraz odbijające się w nich stoliki nocne, nadają one niepowtarzalnego klimatu. Stoliki z ryflowaną podstawą, które znajdziemy w sypialni i salonie to projekt architektki, jej osobista marka meblowa. Na przeciwko łóżka, zamiast dodatkowego pokoju, została zaprojektowana spora garderoba, której fronty są imitacją miedzi. Pięknie nawiązują do tapety za łóżkiem.

Lubię, kiedy inwestorzy są otwarci na moje propozycje, pozwalają na dużą swobodę i nie boją się oryginalnych rozwiązań. Za powierzone mi zaufanie, staram się odwdzięczać nieszablonowymi pomysłami, przemycając pewne autorskie rozwiązania i tak też było w tym wypadku. Mimo inspiracji z różnych styli, udało się stworzyć spójną, harmonijną przestrzeń. Błękitna kuchnia i ogólne bogactwo koloru tego wnętrza były głównymi wytycznymi od klientów. Nie ukrywam, że bardzo ucieszyłam się na taką propozycję, reszta została pozostawiona już w moich rękach – mówi Małgorzata Wojtyczka

Łazienka to ogień…

Do łazienki przechodzimy przez jasną klatkę schodową, z ozdobnymi sztukateriami oraz złotą balustradą. Dajemy na chwilę odpocząć zmysłom, zanim wejdziemy do łazienki. Łazienka to ogień! Wchodząc wita nas soczysta czerwień.

Dalej naszą uwagę przykuwają  hipnotyzujące czarno-białe płytki wykorzystane na podłodze i wykończeniu wanny. W tej niewielkich rozmiarów łazience udało się zmieścić sporą szafkę umywalkową z dwiema umywalkami, na czym bardzo zależało inwestorom. Lustra po obu stronach łazienki optycznie ją powiększyły, dzięki temu mamy wrażenie większej przestrzeni i oddechu.

Elementami dekoracyjnymi są złote uchwyty szafki podumywalkowej, ramy luster oraz armatura. Sporo się tutaj dzieje, jednak wszystko zostało dokładnie przemyślane przez architektkę i każdy zaprojektowany element jest w tym wnętrzu niezbędny.

autor projektu: Wojtyczka Pracownia Projektowa

autor zdjęć: Mood Authors https://moodauthors.com/

Wojtyczka Pracownia Projektowa została założona przez Małgorzatę Wojtyczkę. Swoją przygodę z architekturą wnętrz rozpoczęła od wyjazdu z rodzinnego Zakopanego na studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Po pięciu latach nauki zakończonej obroną dyplomu, praktykach i pracy ze starszymi architektami, założyła własną pracownię i od tego czasu projektuje na własnych warunkach. Uszczęśliwia inwestorów autorskimi, funkcjonalnymi wnętrzami, skrojonymi pod indywidualne potrzeby. Każdy projekt traktuje jak nowe wyzwanie. Nie znosząc anonimowych, bezosobowych wnętrz, podchodzi do swojej pracy w bardzo osobisty, ambicjonalny sposób. Kluczowe znaczenie ma tutaj relacja z inwestorem, poznanie jego charakteru, przyzwyczajeń, upodobań. Wierzy, że tylko wtedy projekt będzie kompletny. Najbardziej upodobała sobie Bauhaus i Modernizm, jednak żaden inny styl nie jest jej straszny. Lubi je ze sobą mieszać, tworząc nieoczywiste, oryginalne projekty. Inspiracje czerpie głównie z podróży i nie boi się przemycać ich do projektów.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków