Jak zamienić starą stodołę w nowoczesną willę

Stara stodoła przemieniona w wille jak z bajki

Ten nowoczesny budynek jest doskonałym przykładem umiejętnego połączenia dawnej miejscowej architektury ze współczesnymi trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Architekci z pracowni seARCH udowodnili, że każdemu budynkowi można nadać drugie i często zupełnie inne “życie”. Wcześniej bowiem obiekt ten pełnił funkcję stodoły, stajni oraz chlewu. Dziś zmienił się w przepiękną willę oraz w niewielki hotel z pokojami dla gości.

Jego łączna powierzchnia użytkowa to ponad 500 m kw. Główna, prywatna część mieszkalna mieści się w murowanym skrzydle budynku o prostokątnym przekroju, w której znajdują się sypialnie, kuchnia oraz dwie łazienki i przestronny salon.Architekci odbudowali w nieco zmodyfikowanej wersji stodołę, w której dziś znajdziemy przestronny oszklony hol z wejściem do salonu oraz pokoje gościnne z zapleczem sanitarnym.

Całość zarówno z zewnątrz, jak i w wewnątrz stanowi przeplatankę nowoczesnej architektury z lokalną tradycją i kulturą. Dzięki temu dom ten jest wyjątkowo oryginalny i efektowny.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków