Jaką wybrać baterię wannową | IH - Internity Home
Projekt Butterfly Studio
Projekt Butterfly Studio

Jaką wybrać baterię wannową

Wybierając rodzaj baterii wannowej należy zwrócić uwagę na jej estetyką, tak aby tworzyła spójną kompozycję z wanną, ale także z całym projektem łazienki. Bateria może stać się niezwykłą biżuteryjną ozdobą. Podkreśla stylizację i nadaje jej określony ton – delikatny, harmonijny lub zaskakujący, a nawet ekstrawagancki.

Rodzaje baterii wannowych

 1. Baterie wannowe wolnostojące

Designerskim typem baterii wannowych są baterie wolnostojące. W łazienkach o dużym metrażu coraz coraz częściej decydujemy się na zakup i montaż baterii wannowych wolnostojących, które spełniają także funkcję dekoracyjną. Do wyboru mamy różnorodną kolorystykę, modele te będą wyglądały doskonale zarówno w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, minimalistycznym, industrialnym czy retro.

Łazienka z wanną | Projekt Anna Romik
Projekt łazienki Anna Romik

Bateria wolnostojąca jest baterią podłogową i nie jest to standardowe rozwiązanie, należy odpowiednio dostosować instalację wodną i poprowadzić przyłącza. Dlatego decyzje o wannie wolnostojącej i jej umiejscowieniu najlepiej podejmować jednocześnie z wyborem baterii.

Zencha – Rytuał Zen

Baterie wolnostojące dostępne są w szerokiej palecie kolorów. W zależności od stylu, w jakim zaaranżujemy łazienkę, możemy idealnie dobrać kolor złoty, biały, czarny, miedziany, chromowany albo modele szczotkowane lub z połyskiem.

2. Baterie wannowe ścienne

Mamy dwa rodzaje baterii do wyboru; ścienna natynkowa oraz podtynkowa.

Natynkowe baterie są montowane na ścianie i mocowane bezpośrednio do instalacji wodnej wyprowadzonej ze ściany. Jej montaż jest najprostszych z uwagi na samodzielną możliwość wkręcenia i wykręcenia baterii ze ściany. Dzięki temu ten typ baterii można swobodnie zmieniać w zależności od potrzeb oraz własnych upodobań.

Drugim typem baterii ściennych są baterie wannowe podtynkowe. Pamiętać należy, że ich montaż musimy przeprowadzić jeszcze przed położeniem płytek. Ten typ baterii wykorzystywany jest z reguły w aranżacjach minimalistycznych i jest jednym z droższych rozwiązań. Stosuje się go podczas urządzania łazienki ze stanu surowego lub podczas generalnego remontu, bowiem montaż baterii tego typu wymaga skucia płytek oraz poprowadzenia odpowiednio instalacji hydraulicznej. Dużą zaletą baterii podtynkowych jest natomiast łatwość utrzymania jej w czystości.

Kupując ścienną baterię wannową warto zdecydować się na model, którego cechy pozwolą na jego optymalne użytkowanie dostosowane do potrzeb naszych.

3. Baterie montowane na wannie

Baterie nawannowe, zwane też sztorcowymi lub stojącymi, prezentują się bardzo elegancko i są wygodne w użytkowaniu. Zaletą tych baterii jest z pewnością to że prezentują się w łazienkach elegancko i bardzo nowocześnie. Baterie wielootworowe sprawdzą się głównie w dużych, przestronnych łazienkach, a także salonach kąpielowych, gdzie dostępna powierzchnia pozwala na niemal dowolne kreowanie przestrzeni. Sam montaż baterii wannowej sztorcowej nie jest trudny.

Baterie Steinberg
Projekt Katarzyna Kraszewska

proj.: Wonderspace Marietta Wojtczak | zdj.: Kamil Brycki

design: Katarzyna Piotrowska Projektowanie Wnętrz,
photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
design: MOSZCZYŃSKA PUCHALSKA STUDIO ARCHITEKTURY | fot.: PIOTRBE.COM
design: MOSZCZYŃSKA PUCHALSKA STUDIO ARCHITEKTURY | fot.: PIOTRBE.COM

W sprawie projektu, doboru produktów skontaktuj się z nami:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Stpiczyńska

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Ewa Banasiewicz-Kieliszek

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Monika Gross

  mgross@internity.pl
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków